رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  هاشمی: برخی به جای امتیاز گرفتن به دنبال امتیاز دادن به دشمن هستند سیدمهدی هاشمی نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس گفت:‌ معلوم نیست چرا بعضی‌ها به جای اینکه به جای کسب منافع برای کشور اقدام کنند و امتیازی از طرف مقابل برای کشور بگیرند […]

به گزارش جامعه نیوز:

 هاشمی: برخی به جای امتیاز گرفتن به دنبال امتیاز دادن به دشمن هستند

سیدمهدی هاشمی نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس گفت:‌ معلوم نیست چرا بعضی‌ها به جای اینکه به جای کسب منافع برای کشور اقدام کنند و امتیازی از طرف مقابل برای کشور بگیرند به دنبال امتیاز دادن هستند.

وی افزود: غربی‌ها اعم از آمریکا و اروپا در خوشبینانه‌ترین حالت نتوانستند در ماجرای برجام حسن نیت خود را به ما نشان دهند و حتی اروپا که در برجام باقی ماند نتوانست مستقل از آمریکا کانال مالی را برای تسهیل امور مالی ایران ایجاد کند.

نماینده دوره نهم مجلس اظهار داشت: وقتی ما در ماجرای برجام حسن نیتی از غرب ندیده‌ایم چه دلیلی برای اعتماد مجدد در قالب FATF به آنها وجود دارد. وقتی سیاست کلی نظام بر این است تا زمانی که تحریم‌ها برداشته نشود مذاکره‌ای صورت نگیرد پیوستن به FATF به مراتب موضوعی حساس‌تر از انجام مذاکره است و باید دقت بیشتری در مورد آن صورت گیرد.

هاشمی خاطرنشان کرد:FATF باید از دستور کار خارج شود و نباید در ماه‌های پایانی دولت تصمیمی با دستپاچگی در مورد آن اتخاذ شود که مغایر با سیاست‌های کلی نظام باشد.

وی افزود: هر وقت غرب تحریم‌ها را بردارد می‌توان FATF را دوباره برای بررسی در دستور کار قرار داد و تصمیمی متناسب با شرایط کشور و منافع ملت در مورد آن اتخاذ کرد.

نماینده دوره نهم مجلس اظهار داشت: همانطور که گفتم ما در سال‌های اخیر حسن نیتی از طرف غربی ندیده‌ایم و دلیلی ندارد که بار دیگر در ماجرای FATF وارد همکاری با آنها شویم. 

هاشمی خاطرنشان کرد: هرگونه مذاکره یا اقدام مشترک با غربی‌ها باید پس از برداشته شدن تحریم‌ها انجام شود و الا بی‌فایده است.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  عضو کمیسیون انرژی: با وجود تولید 14 میلیون تن LPG فاقد برنامه جامع در این حوزه هستیم

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها