پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
نیک بین: رتبه بندی معلمان در 3 ماه پایانی سال 1400 اجرا خواهد شد - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

نیک بین: رتبه بندی معلمان در ۳ ماه پایانی سال ۱۴۰۰ اجرا خواهد شد

به گزارش جامعه نیوز:

 نیک بین: رتبه بندی معلمان در ۳ ماه پایانی سال ۱۴۰۰ اجرا خواهد شد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام جواد نیک بین نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۲۸ مهر) مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصول ۳ ، ۷۵ و ۸۵ قانون اساسی اظهار داشت: رتبه بندی معلمان یکی از مهمترین طرح‌هایی است که در مجلس یازدهم در حال به بار نشستن است، لذا باید رتبه بندی به صورت کامل بررسی شود. 

وی افزود: یقیناً رتبه بندی بار مالی دارد، اما دولت محترم بخشی از این بار مالی را در سال ۱۴۰۰ ، نه طی ۶ ماه بلکه در ۳ ماه باید اجرا کند و در سال بعد به طور کامل اجرا شود تا ان شالله در تلفیق بودجه ۱۴۰۱ موانع مالی آن را به طور کامل برطرف کنیم.

نماینده کاشمر در مجلس تصریح کرد: اگر ما نظام آموزشی کشور را درست مدیریت نکنیم، در آینده باید در دانشگاه و صنعت هزینه های بیشتری را متقبل شویم، در حالی که اگر معلمان به درستی هدایت شوند و فرآیند پذیرش آنها حرفه ای باشد، ما نیز حمایت های مالی و معنوی از آنها داشته باشیم، نظام آموزشی اصلاح خواهد شد.

وی خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: به یقین مهمترین طرح مجلس یازدهم به غیر از طرح شفافیت آرای نمایندگان که جنابعالی قول بررسی آن را در صحن داده اید، موضوع رتبه بندی معلمان است. در واقع رتبه بندی معلمان یکی از مهمترین، اصلی ترین و راهبردی ترین اقدامات مجلس یازدهم است، لذا خواهشمندم برای به نتیجه رساندن کار درست رتبه بندی معلمان در این مجلس، تمام تلاش خود را کنیم، چرا که ۱۴ الی ۱۵ میلیون نفر شامل دانش آموزان و معلمان در سراسر کشور از آن منتفع می شوند.

این خبر را هم ببینید:  تحول و پویایی در کشت و صنعت مغان با ورود دستگاه قضایی؛ از رشد ۲۰ درصدی میزان تولیدات تا رکورد تولید روزانه ۱۹۰ تن شیر

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید دغدغه را از دوش و ذهن معلمان برداریم تا بتوانند خوب تدریس کنند، گفت: معلمی که بعدازظهرها با تاکسی و اسنپ کار می کند، نمی تواند معلم خوبی باشد، لذا باید حمایت تمام عیار و کامل از آنها صورت گیرد تا معلمان بدون دغدغه به امر آموزش و پرورش در کشور بپردازند.

انتهای پیام/