رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۴ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 26 February
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  نیک‌بین: عده‌ای در داخل گسترش روابط ایران با چین و روسیه را به حاشیه می‌برند حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت:‌ جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط خود در درجه اول باید از همسایگان شروع کند. وی افزود: […]

به گزارش جامعه نیوز:

 نیک‌بین: عده‌ای در داخل گسترش روابط ایران با چین و روسیه را به حاشیه می‌برند

حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت:‌ جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط خود در درجه اول باید از همسایگان شروع کند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران باید حداقل از ۱۵ کشور حاشیه‌ای که با ایران اسلامی ارتباط دارند آغاز کند.

نیک‌بین ادامه داد: سؤال ما این است که از واردات بیش از یک‌هزار میلیارد دلار از کشورهای همسایه سهم صادرات ایران و واردات آن کشورها، چیست؟ 

وی یادآور شد: چرا هرگاه که ما می‌خواهیم روابطمان با شرق و به خصوص چین و روسیه را گسترش دهیم، عده‌ای در داخل -که مزدوران خارجی هستند- این موضوع را به حاشیه می‌برند.

نیک‌بین با تاکید بر اینکه روابط ایران و کشورهای همسایه و به ویژه دو کشور بزرگ چین و روسیه به گسترش روابط تجاری و اقتصادی کشور ختم می‌شود، گفت: چرا برخی در داخل کشور سنگ‌اندازی می‌کنند؟ واقعا چه کسانی از تخریب رئیس مجلس سود می‌برند؟ آن هم رئیس مجلسی که حامل و حامی پیام رهبر معظم انقلاب بود. 

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: پیام رهبر معظم انقلاب به رئیس جمهور روسیه موجبات گسترش روابط سیاسی و منطقه‌ای برای ما را فراهم می‌کرد، حال سؤال اینجاست که چه کسانی از عدم دیدار آقای قالیباف و پوتین سود می‌برند؟ چرا وزارت خارجه تلاشی برای این دیدار نکرد و شاید برخی اخبار و تهدیدها حتی بیانگر این بود که وزارت خارجه ما خوشحال هم شد از اینکه سنگ‌اندازی‌هایی در این زمینه صورت گرفت. 

این خبر را هم ببینید:  سزاوار بود روحانی به خاطر مردم و آینده کشور برای تقدیم لایحه بودجه به مجلس می‌آمد

وی همچنین تصریح کرد: ما باید بدانیم که کشورهای جهان فقط آمریکا نیست؛ آمریکا، انگلیس و یا برخی کشورهای اروپایی همه جهان نیستند، اتفاقا از کشورهایی که یک‌هفتم جمعیت جهان را دربر دارد و می‌تواند بازاری برای محصولات ایرانی باشد چین و روسیه است. 

وی افزود: اگر روابط ما با دو کشور چین و روسیه و کشورهای حاشیه ایران درست و دقیق و عالمانه باشد، قطعا صادرات از کشور ما به سایر کشورها بسیار بالا خواهد بود و روابط تجاری ما نیز بسیار بهتر خواهد شد و این باعث می‌شود که وضعیت مردم ایران در بحث صادرات غیرنفتی مانند میوه‌جات، داروهای گیاهی و بسیاری از صنایع‌مان رشد خواهد کرد. 

وی در پایان گفت: چین و روسیه می‌توانند یکی از همتایان بسیار خوب برای ایران باشند. کسانی که از به هم زدن ارتباط ایران با چین و روسیه سود می‌برند بدانند که اینها دشمن مردم ایران، حاکمیت و معیشت مردم هستند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها