پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
نیروگاه برق خورشیدی در بوستان کوهسار به بهره برداری رسید - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

نیروگاه برق خورشیدی در بوستان کوهسار به بهره برداری رسید

به گزارش جامعه نیوز:

 نیروگاه برق خورشیدی در بوستان کوهسار به بهره برداری رسید

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، رضا علی زمانی، معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۵ تهران درباره راه‌اندازی نیروگاه برق خورشیدی در بوستان کوهسار اظهار داشت: با توجه به ضرورت تامین ۲۰ درصد انرژی مصرفی ساختمان‌های دولتی و اماکن عمومی از محل انرژی‌های تجدیدپذیر ، نیروگاه ۲۰ کیلو واتی خورشیدی بوستان کوهسار به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: این نیروگاه با نصب ۷۶ پنل خورشیدی، در زمینی به مساحت ۱۰۰ متر و در هوای پاک و ارتفاع بالای بوستان کوهسار احداث شده است.

معاون خدمات شهری منطقه ۵ تهران به کاهش ۱۳تنی گاز CO2 با بهره‌برداری از این نیروگاه اشاره کرد و اظهار داشت: از مزیت‌های این نیروگاه خورشیدی توان تولید برق سالانه ۳۶ مگاوات بر ساعت است.

زمانی تصریح کرد: با احداث این نیروگاه، انرژی‌های پاک، ارزان و تجدید شونده توسعه و انتشار گازهای گلخانه‌ای و استفاده از منابع سوختی تجدید ناپذیر و فسیلی کاهش می‌یابد.

وی جایگزینی فرم‌های سبزتر انرژی را گامی مهم برای حفاظت از محیط زیست عنوان کرد و گفت: انرژی پنل‌های خورشیدی با محیط زیست سازگار است و با جایگزینی آن می‌توان از هدر رفت سوخت و آب برای تولید برق و تخریب منابع جلوگیری کرد.

به گزارش فارس، پنل خورشیدی طول عمر بلندی دارد و در شرایط نگهداری مناسب، تا ۲۵ سال و حتی بیشتر قابل استفاده است.

انتهای پیام/
 


این خبر را هم ببینید:  دژپسند: در سال گذشته مجوزهای کسب و کار را از ۱۵۹۸ به ۱۱۱۹ کاهش دادیم