پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

نیاز است آثار علامه حسن زاده آملی به زبان های مختلف ترجمه شود

به گزارش جامعه نیوز:

 نیاز است آثار علامه حسن زاده آملی به زبان های مختلف ترجمه شود

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سیدمحمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در حاشیه مراسم بزرگداشت سالک توحیدی علامه حسن‌زاده آملی که صبح امروز (دوشنبه ۱۲ مهر) در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: آیت الله حسن زاده آملی به تمام معنا و به تعبیر رهبر معظم انقلاب علامه ذوالفنون بودند و به تفسیر، عرفان، ریاضیات، نجوم و همچنین شعر و ادبیات و رشته های گوناگون احاطه خاصی داشتند.

حسینی با اشاره به اخلاق و رفتار علامه حسن زاده آملی گفت: ایشان بسیار خوش مشرب بودند و برخورد و رفتار بسیار خوب و پسندیده ای با دیگران داشتند که آموزنده بود.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس با اشاره به دیدارهایی که با علامه حسن زاده آملی داشته، افزود: علامه آملی آثار بسیار خوب و ارزشمندی دارند که باید مورد توجه و استفاده قرار گیرد.

وی اظهار داشت: علامه حسن‌زاده آملی علیرغم کهولت سنی که در سال های پایانی عمر خود داشتند در برنامه ها و جلسات مختلف حضور پیدا می‌کردند و جلسات بسیار آموزنده ای برگزار می کردند.

حسینی با اشاره به لزوم الگوگیری از علامه حسن زاده آملی گفت: مردم و به خصوص نسل جوان و تحصیلکرده ما باید از آثار ایشان بیشتر استفاده کنند و این آثار نیاز است به زبان‌های مختلف ترجمه شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در پایان با بیان اینکه نظیر آیت الله حسن زاده آملی کم وجود دارد، گفت: امیدواریم حوزه های علمیه بتوانند افرادی مانند  آیت الله حسن زاده آملی را بیشتر به جامعه معرفی کنند.

این خبر را هم ببینید:  رشد 14 درصدی استخراج از معادن چهارمحال و بختیاری

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *