پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

نوسازی ۱۵ هزار تاکسی در سال جاری/ برخورداری ۶ منطقه تهران از مترو با احداث خط ۱۰

به گزارش جامعه نیوز:

 نوسازی ۱۵ هزار تاکسی در سال جاری/ برخورداری ۶ منطقه تهران از مترو با احداث خط ۱۰

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، سیدمناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مراسم آغاز احداث قطعه نخست خط ۱۰ متروی تهران اظهار داشت: خط ۱۰ متروی تهران یکی از طولانی‌ترین خطوط متروی پایتخت محسوب می‌شود که احداث نخستین قطعه آن امروز آغاز شد و به زودی ایستگاه متروی اقدسیه و مرزداران در خط ۳ و ۶ نیز همزمان افتتاح می‌شوند.

وی گفت: اوراق مشارکت سالهای ۹۷ و ۹۸ با حمایت شهردار تهران و اعضای شورای شهر دریافت شد و علت تحرک مدیریت شهری در حوزه حمل و نقل، این دو منبع مالی بود. پیمانکاران نگران نباشند چرا که منابع مالی حاصل شده و اقدامات خوبی به زودی انجام می‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: طی چهار سال گذشت ۴۰ کیلومتر مترو ساخته شده و ۲۶ ایستگاه نیز به بهره‌برداری رسیده است و سرعت برنامه‌ها در سال گذشته و امسال افزایش یافته و برای نخستین بار سال پیش ۹ ایستگاه به بهره‌برداری رسید که در طول تاریخ سابقه نداشته است. 

هاشمی با بیان اینکه امسال نیز بهره‌برداری از ۱۴ ایستگاه در دستورکار قرار د ارد، گفت: در زمینه توسعه اتوبوس‌ها هنوز مصوبه ستاد ملی کرونا منجر به تحویل اتوبوس نشده است، ولی احتمالاً در سال جاری حدود یک‌هزار دستگاه به شهرداری تحویل داده می‌شود. 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: البته شهرداری با منابع خود ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس را سال گذشته وارد چرخه بهره‌برداری کرد. 

این خبر را هم ببینید:  یک هزار و 500 زنجانی در آزمون قرآن و عترت شرکت کردند

وی با بیان اینکه ۳۰ میلیارد تومان از دولت به حساب شهرداری برای اورهال کردن واگن‌های مترو واریز شده است، گفت: ۲۰ میلیارد تومان هم از سازمان برنامه و بودجه برای نوسازی تاکسی‌ها دریافت شده است تا نوسازی تاکسی‌های فرسوده انجام گیرد.

معاون شهردار تهران گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال ۱۰ تا ۱۵ هزار تاکسی فرسوده نوسازی شود.

وی اعلام کرد: همچنین دو فراخوان برای کارت بلیت الکترونیک و دوربین‌های شهر تهران در حال پیگیری است و تا ماه‌های آینده فراخوان این موضوع عملیاتی می‌شود.

هاشمی خاطرنشان کرد: این پروژه حدود یک‌هزار میلیارد تومان برای نوسازی دوربین‌های شهر تهران هزینه دارد که بخشی از محل جرائم رانندگی تأمین خواهد شد. 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: ساخت خط ۱۰ متروی تهران می‌تواند نقاط شمالی شهر را به طول ۴۳ کیلومتر به هم وصل کند و سبب برخورداری ۶ منطقه از مترو شود.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *