رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

به گزارش جامعه نیوز:  نوزادان هم به آب سیاه چشم مبتلا می‌شوند محمد اریش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: تورم و قرمزی، اشک ریزش و درد چشم، بی تابی در نور آفتاب، از جمله علائمی است که در خصوص ابتلا نوزاد به آب سیاه هشدار می دهد و باید نوزاد […]

به گزارش جامعه نیوز:

 نوزادان هم به آب سیاه چشم مبتلا می‌شوند

محمد اریش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: تورم و قرمزی، اشک ریزش و درد چشم، بی تابی در نور آفتاب، از جمله علائمی است که در خصوص ابتلا نوزاد به آب سیاه هشدار می دهد و باید نوزاد هر چه سریعتر تحت درمان قرار بگیرد.

وی افزود: با ابتلاء هر فرد به آب سیاه، عصب بینایی شروع به تخریب می کند و پزشک، بسته به میزان پیشرفت بیماری ممکن است از درمان های دارویی یا عمل جراحی را برای بیمار تجویز کند که هر دوی این موارد باید جدی گرفته شوند.

وی با تاکید بر اینکه تمام درمان ها برای آب سیاه درمان نگهدارنده است تصریح کرد: از آنجا که بیماریی مانند آب سیاه از طریق وراثت نیز منتقل می شود باید علائم چشمی نوزادان را جدی گرفت چرا که در صورت ابتلاء به آب سیاه و کاهش درصد بینایی، درمان فقط جلوی حادتر شدن شرایط را گرفته و درد چشم را از بین می برد اما میزان بینایی فرد به همان میزان باقی می ماند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: برخی افراد زمانی برای معاینه و درمان مراجعه می کنند که درصد زیادی از بینایی خود را از دست داده اند در صورتی که اگر در مراحل اولیه مراجعه کرده بودند جلوی از دست رفتن بینایی گرفته می شد.

دکتر اریش به خانواده ها توصیه کرد: در صورت ابتلاء یکی از اعضای خانواده به آب سیاه، باید به صورت منظم همه اعضای خانواده برای بررسی سلامت چشم به پزشک مراجعه کنند و در چنین خانواده ای نوزادان نیز باید از نظر سلامت چشمی معاینه شوند.

این خبر را هم ببینید:  حضور ۶ بانوی اردبیلی در اردوی انتخابی تیم ملی اسکی چمن

 

انتهای پیام/۳۱۳۹


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها