رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۱۲ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Wednesday 30 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  نوروزی: واردات آجیل و غذای گربه با ارز دولتی مغایرت صد درصدی با اقتصاد مقاومتی دارد حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: ما باید به دنبال پیاده سازی اقتصاد مقاومتی در کشور باشیم و این را بدانیم که […]

به گزارش جامعه نیوز:

 نوروزی: واردات آجیل و غذای گربه با ارز دولتی مغایرت صد درصدی با اقتصاد مقاومتی دارد

حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: ما باید به دنبال پیاده سازی اقتصاد مقاومتی در کشور باشیم و این را بدانیم که واردات کالاهای غیرضرور مانع پیشرفت اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: واردات آجیل و حتی غذای گربه و امثال این موارد با ارز دولتی نه تنها ضروری نیست بلکه مغایرت صد درصدی با اقتصاد مقاومتی دارد.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما امروز باید بدانیم که با توجه به شرایط خاص کشور باید از هدررفت منابع ارزی جلوگیری کنیم و اجازه ندهیم که منابع ارزی کشور بی دلیل صرف تأمین کالاهای لوکس و غیرضرور شود.

نوروزی خاطرنشان کرد: در اقتصاد مقاومتی تنها در مواردی واردات جایز است که امکان تولید آن کالا در داخل وجود نداشته باشد و کالای واردشده یک کالای استراتژیک باشد.

وی افزود: این که محصولات دارویی و خوراکی و… که در داخل امکان تولید آن وجود دارد و حتی به مقدار نیاز تولید هم می‌شود، به کشور وارد شود و حتی ارز دولتی به آن تخصیص یابد، مانع پیشرفت در حوزه تولید خواهد شد و وقتی تولید به پیش نرود، طبیعتا مشکلات بیکاری، تورم و گرانی هم حل نمی‌شود.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها