پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

نوروزی: در برنامه ضرغامی به سوالات نمایندگان پاسخ داده نشده است

به گزارش جامعه نیوز:

 نوروزی: در برنامه ضرغامی به سوالات نمایندگان پاسخ داده نشده است

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، رحمت الله نوروزی نماینده مردم علی آباد در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی عصر امروز پارلمان طی اخطاری اظهار داشت: ما منتخبان مردم هستیم و باید از برنامه های بلند مدت، کوتاه مدت و میان مدت وزرای پیشنهادی آگاه شویم. همچنین افراد پیشنهادی باید درباره مسائل مورد نظر مخالفان نیز توضیحات لازم را ارائه دهند.

وی افزود: وزرای پیشنهادی باید به سوالات نمایندگان و ارائه برنامه بپردازند. در حالی که شاهد بودیم وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی به جای پاسخ به سوالات نمایندگان به طرح کلی مسائل پرداخت.

نوروزی همچنین یائآور شد: زلفی گل وزیر پیشنهادی علوم نیز باید درباره مسائلی مانند کارمندان، همسان سازی حقوق بازنشستگان توضیحات لازم را ارائه می داد.

نوروزی خطاب به رئیس مجلس گفت: هر چند نظر و نگاه شما بر توضیح شبهات و پاسخ به سوال نمایندگان است، اما این امر رعایت نمی شود.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به اخطار این نماینده گفت: اصل ۸۴ درباره وزرا است، در حالی که افراد حاضر وزرای پیشنهادی هستند.    

وی صحبت نماینده تذکر دهنده مبنی بر اینکه وزرای پیشنهادی باید در مهلت ۳۰ دقیقه ای خود به سوالات نمایندگان که به رئیس مجلس و هیات رئیسه ارجاع شده، پاسخ دهند را حرفی درست دانست و ادامه داد: پیش از آغاز صحبت های وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد نیز تذکر دادم که به سوالات نمایندگان پاسخ دهند، امیدوارم وزرای پیشنهادی به این نکته توجه کنند.

این خبر را هم ببینید:  مجتمع آموزشی ۳۰ کلاسه سردار سلیمانی در گرگان افتتاح می‌شود/ کلاس بدون معلم نخواهیم داشت

براساس اصل ۸۸ قانون اساسی، در هر مورد که حداقل یک چهارم کل نمایندگان مجلس شورای اسلامی از رئیس جمهور و یا هر یک از نمایندگان از وزیر مسئول، درباره یکی از وظایف آنان سوال کنند، رئیس جمهور یا وزیر موظف است در مجلس حاضر شود و به سوال جواب دهد و این جواب نباید در مورد رئیس جمهور بیش از یک ماه و در مورد وزیر بیش از ده روز به تاخیر افتاد مگر با عذر موجه به تشخیص مجلس شورای اسلامی.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *