پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

نوباوه: آذربایجان بداند ترکیه و رژیم صهیونیستی قادر به مقابله با ایران نیستند

به گزارش جامعه نیوز:

 نوباوه: آذربایجان بداند ترکیه و رژیم صهیونیستی قادر به مقابله با ایران نیستند

بیژن نوباوه وطن نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به فرمایشات مقام معظم انقلاب در مورد تحرکات صورت گرفته در مرزهای شمال غرب کشور گفت: اخیراً توهماتی برای کشور جمهوری آذربایجان ایجاد شده است؛ کشوری که سال‌های نه چندان دور جزیی از خاک ایران بوده و در یک قرارداد مشکوک از ایران جدا شده است.

وی افزود: قطع دسترسی ایران به اروپا از طریق ارمنستان یا مواردی از این دست نقشه‌هایی است که در خارج از منطقه کشیده می‌شود و اگر جمهوری اسلامی ایران به این مسائل تن در دهد یقیناً آنها نقشه‌های بیشتری را دارند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: البته تلاش‌هایی که کشور آذربایجان برای گرفتن قره‌باغ داشت و تأکیدی که رهبر معظم انقلاب داشتند مبنی بر اینکه ژئوپلتیک و جغرافیای منطقه نباید تغییر کند انعکاس بسیار خوبی داشت.

نوباوه خاطرنشان کرد: ایران در مسائل داخلی هیچ کشوری دخالت نمی‌کند اما مسائل اخیر جمهوری آذربایجان بسیار وقیحانه است و اقدامی است که می‌تواند راه‌های ارتباطی ما را با کشور همسایه‌مان ارمنستان مسدود کند و این مسئله، مسئله‌ای است که منافع ما را دچار خدشه می‌کند و ما در مقابل آن سرسختانه خواهیم ایستاد.

وی افزود: جمهوری آذربایجان باید این مسئله را درک کند که بازی دیگران را نخورد، کشوری مثل ترکیه و نیز رژیم صهیونیستی هیچکدام در برابر ایران توانایی ایستادگی ندارند و قطعاً پشت آذربایجان را خالی خواهند کرد و آذربایجان خواهد ماند و یک همسایه قدرتمند مثل جمهوری اسلامی ایران و قطعاً تعاملاتش در آینده دچار مشکل خواهد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مقامات جمهوری آذربایجان باید به این مسئله توجه داشته باشند تجمع مخالفان جمهوری اسلامی در مرزهای این کشور با ایران برای ما قابل تحمل نیست و اگر بخواهد این وضعیت ادامه پیدا کند قراردادهایی خصمانه‌ای که علیه ایران منعقد شده و آذربایجان را از ما جدا کرده حتماً باید از نظر حقوقی مورد پیگیری قرار گیرد و ما پیگیر این موضوع خواهیم بود.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  سران سه قوه کارگروهی برای کنترل قیمت کالاهای اساسی تشکیل دهند

LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *