پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

نمی توان رمز ارزها را نفی کرد و کنار گذاشت/قطعی برق به دلیل بی قانونی در مقوله رمز ارزها است

به گزارش جامعه نیوز:

 نمی توان رمز ارزها را نفی کرد و کنار گذاشت/قطعی برق به دلیل بی قانونی در مقوله رمز ارزها است

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،  سیدمجتبی محفوظی نماینده مردم آبادان در مجلس امروز (چهارشنبه ۲۵ شهریورماه) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در جریان گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد بررسی‌وضعیت صنعت استخراج رمزارزهای جهان روا و مبادلات داخلی آن در کشور (در اجرای تبصره(۱) ماده (۴۵) آئین نامه داخلی مجلس، اظهار داشت: رمز ارزها و ارزهای دیجیتالی در دنیا معمول شده و دنیا به دنبال حرکت به این سمت است.

وی اظهار کرد:  بی قانونی موجب مشکلات عدیده ای از جمله قطعی های مکرر برق های خانگی و صنعتی و نارضایتی مردم شده است که این شرایط باید ساماندهی شود.

محفوظی تصریح کرد: تصویب قانون رمزارزها برای کنترل و ساماندهی شرایط ضروری است، همچنین حجم ضرر و زیان این بخش با انجام پژوهشی متقن و برنامه ریزی علمی باید کاهش یابد.

وی با بیان اینکه دولت با بررسی متقن و برنامه ریزی علمی باید این موضوع را مورد پژوهش قرار دهد، تصریح کرد: موضوع رمز ارزها موضوعی غیرقابل انکار است که نمی توانیم آن را نادید بگیریم یا کنار بگذاریم لذا ضرورت دارد قانونی برای آن وضع شود. حذف کلی رمز ارزها امکان پذیر نیست و دولت باید در این زمینه لایحه به مجلس دهد.مجلس کار قانونی خود را انجام خواهد داد.

انتهاب پیام/

 


این خبر را هم ببینید:  بازدید اعضای کمیسیون اصل نود از زندان اوین

LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *