پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

نمکی: هنوز بخشی از یک‌میلیارد تخصیص یافته برای کرونا پرداخت نشده است

به گزارش جامعه نیوز:

 نمکی: هنوز بخشی از یک‌میلیارد تخصیص یافته برای کرونا پرداخت نشده است

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، نشست مشترک سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، سعید نمکی وزیر بهداشت، سردار غلامرضا سلیمانی فرمانده بسیج مستضعفین با موضوع ارتباط تصویری با روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و فرماندهان سپاه‌های استانی برای مقابله با کرونا، صبح امروز (پنجشنبه ۲۱ مرداد) برگزار شد.

در این نشست، سعید نمکی با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی با همکاری بسیج و سپاه پاسداران برگزار شد و مبنای آن حرکت بسیجی و انقلابی بود، گفت: در این طرح توفیق‌های بسیاری به دست آوردیم که تاریخ درباره آن قضاوت خواهد کرد. 

نمکی با اشاره به سفر اخیر خود به مشهد گفت: در ۷ روز بیش از ۱۳۰۰ پرواز به این شهر از نقاط مختلف کشور و کشورهای همسایه بدون رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شده است، این در حالی است که کادر درمان همچنان در جبهه مقابله با کرونا هستند اما عده ای کار را رها کرده اند، به همین دلیل شاهد از دست رفتن عزیزانمان هستیم. 

وزیر بهداشت دستاوردهای بسیج و وزارت بهداشت را بسیار موفق دانست و گفت: در طرح شهید سلیمانی توانستیم موفقیت‌های بسیار خوبی بدست بیاوریم که باید آن را ادامه دهیم.

وی با اشاره به اوج گیری  مجدد  کرونا گفت: ما متأسفانه از همراهی کار فرهنگی و بهداشتی با کار محکم برای قرنطینه محروم شدیم. در حالی در بسیاری از کشورهای پیشرفته می‌بینیم که حتی با استفاده از تانک و جریمه همه را مجبور به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و قرنطینه می کنند، اما در کشور ما قدرت محکمی در اعمال حاکمیت پروتکل‌های بهداشتی نمی‌بینیم. با خواهش و تمنا که نمی‌شود بیماری را مهار کرد.

این خبر را هم ببینید:  آزادیخواه: راه حل اعتراض به مشکلات قهر با انتخابات نیست

نمکی با اشاره به اهمیت تاب آوری گفت: متأسفانه پشتیبانی‌های لازم از بسیج و کادر درمان انجام نشد و هنوز بخشی از آن یک میلیارد دلاری که مقام معظم رهبری به کرونا تخصیص دادند دریافت نکرده‌ایم و بخشی هم که دریافت کردیم قطره چکانی بود. مثل فرد تشنه‌ای که در کویر باشد و ما قطره قطره به او آب بدهیم.

ادامه دارد…


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *