پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
نمایندگان مجلس فقط ۲ تا ۳ هفته اول به حرف‌های کارشناسان گوش می‌دهند - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

نمایندگان مجلس فقط ۲ تا ۳ هفته اول به حرف‌های کارشناسان گوش می‌دهند

به گزارش جامعه نیوز:

 نمایندگان مجلس فقط ۲ تا ۳ هفته اول به حرف‌های کارشناسان گوش می‌دهند

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حسن بنیانیان  رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی امروز (پنج‌شنبه ۵ تیر) در نشست علمی انجمن انقلاب اسلامی ایران با موضوع تحلیل و کالبدشکافی وقایع اخیر آمریکا و شاخصه‌های مجلس انقلابی که در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مشکلات مجلس به غرور نمایندگان آن بازمی‌گردد زیرا آنها فقط ۲ تا ۳ هفته اول به حرف مردم و کارشناسان گوش می‌دهند. 

** نمایندگان مجلس استقبالی از کمیسیون فرهنگی نشان نمی‌دهد

وی افزود: باید بکوشیم فرهنگ جامع را در کشور ارتقا دهیم و نباید نگاه به مباحثات فرهنگی در مجلس محدود به کمیسیون فرهنگی شود. این در حالی است که عضویت نمایندگان در این کمیسیون هم به سختی است و استقبالی از آن صورت نمی‌گیرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ‌نباید کار کمیسیون فرهنگی مجلس فقط بررسی مشکلات این فیلم و آن کتاب و موسیقی باشد. بلکه باید در کلیت مجلس، فرهنگ آموزش و پرورش و کار ارتقا پیدا کند.

**فرهنگ کار، علم، آموزش و تولید در کشور وجود ندارد

بنیانیان تصریح کرد: مشکلات کشور با تصویب قوانین حل نمی‌شود زیرا مشکل اصلی کشور فرهنگ است و عملاً فرهنگ کار، علم، آموزش و تولید وجود ندارد.

وی افزود: رئیس مجلس باید ۴ تا ۵ مغز متفکر فرهنگی را به عنوان مشاور خود انتخاب کند تا فرهنگ موجود در مجلس، کمیسیون‌ها و قوه مقننه تغییر پیدا کند نه اینکه سازنده فیلم تبلیغاتی‌اش را مشاور فرهنگی کند.

این خبر را هم ببینید:  مجلس شرایط ارزشیابی برای رتبه‌بندی معلمان را تعیین کرد

انتهای پیام/