پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
نمایندگان با عضویت در هیات‌رئیسه فدراسیون‌ها خود را وامدار بخش‌های اجرایی نکنند - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

نمایندگان با عضویت در هیات‌رئیسه فدراسیون‌ها خود را وامدار بخش‌های اجرایی نکنند

به گزارش جامعه نیوز:

 نمایندگان با عضویت در هیات‌رئیسه فدراسیون‌ها خود را وامدار بخش‌های اجرایی نکنند

سید احسان قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: نمایندگان مجلس نباید با عضویت در هیأت رئیسه فدراسیون‌های ورزشی، هیأت مدیره باشگاه‌ها و هیأت های ورزشی استان‌ها خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ وامدار و نمک‌گیر بخش‌های اجرایی کنند.

وی افزود: این مسأله باعث می‌شود تا نمایندگان نتوانند به درستی به وظایف قانون گذاری و نظارتی خود عمل کنند و در واقع عضویت در این هیأت رئیسه و هیأت مدیره‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تیغ نظارت نمایندگان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کند می‌کند.

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نمایندگان برای این که بتوانند به وظایف نمایندگی خود عمل کنند باید فارغ از این مسائل و عضویت در هیأت‌ رئیسه‌های مختلف باشند تا این سمت‌ها نتواند مانع از انجام وظایف نظارتی‌شان باشد.

قاضی زاده خاطرنشان کرد: نمایندگان باید به هوش باشند که این عضویت در هیأت رئیسه‌های فدراسیون‌ها و هیأت مدیره باشگاه‌ها و هیأت‌های ورزشی استان‌ها و حکمی که در این باره برای آنها زده می‌شود، در واقع دامی برای آنهاست.

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: این دام‌ها باعث می‌شود تا نمایندگان نتوانند به آنچه که وظیفه‌شان در حوزه قانون گذاری و نظارت است، عمل کنند و آنها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در رسالت اصلی خویش با مشکل مواجه می‌کند.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


این خبر را هم ببینید:  اصلاح ساختار بودجه می‌تواند 70 درصد مشکلات کشور را حل کند