رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 17 خبر


  • چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۱۱ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Wednesday 28 October
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  نماینده مجلس: ۳ تخلف بزرگ در تخصیص اعتبارات کرونا به دانشکده فناوری نوین مرتکب شدند/ مجلس موضوع را پیگیری می‌کند حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی نماینده خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره تخصیص صد میلیارد تومان از اعتبارات کرونا به یکی از دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی […]

به گزارش جامعه نیوز:

 نماینده مجلس: ۳ تخلف بزرگ در تخصیص اعتبارات کرونا به دانشکده فناوری نوین مرتکب شدند/ مجلس موضوع را پیگیری می‌کند

حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی نماینده خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره تخصیص صد میلیارد تومان از اعتبارات کرونا به یکی از دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اظهار داشت: رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه بودجه به بهانه احداث ساختمان دانشکده‌ای صد میلیارد تومان از منابع ستاد ملی مقابله با کرونا را تخصیص داده‌اند که سه تخلف بزرگ محسوب می‌شود.

وی درباره ارتکاب این سه تخلف بزرگ گفت: تخلف اول را نوبخت رئیس سازمان برنامه بودجه مرتکب شده که از قوانین و مقررات این سازمان تخطی کرده است.

نماینده خمینی‌شهر در مجلس درباره تخلف دوم اظهار داشت: با اعطای بودجه صد میلیاردی از سوی سازمان برنامه بودجه برای ساختن یک دانشکده در دانشگاه شهید بهشتی از قانون برنامه پنجساله ششم توسعه تخطی کرده‌اند.

نقدعلی خاطرنشان کرد: تخلف از قانون بودجه سال ۹۹ هم از دیگر تخلفاتی است که دولت با اعطای این صد میلیارد تومان از منابع ستاد ملی کرونا به دانشگاه شهید بهشتی برای احداث یک ساختمان مرتکب شده ‌است.

وی گفت: چرا باید صد میلیارد تومان از اعتبارات ستاد کرونا به دانشگاهی داده شود که قرار است دختر رئیس‌جمهور در آنجا جایگاه استخدامی پیدا کند و این موضوع شائبه‌هایی را برای نمایندگان ملت ایجاد آورده است.

نماینده خمینی‌شهر در مجلس افزود: در هیأت دولت مشکلات اعتباری بیمارستان شهید اشرفی اصفهانی خمینی‌شهر مطرح شده است و در آنجا به وضع نامناسب میزان بستری بیماران کرونا  و تعداد بالای مبتلایان به این ویروس اشاره شده و گفته شده است که این بیمارستان از نظر منابع و اعتبارات در مضیقه است. این در حالی است که کادر بهداشت و درمان این بیمارستان در این دوران نه کارانه گرفتند و نه حقوق. ضمن اینکه هیچ گونه امتیاز و اعتباراتی از ستاد کرونا دریافت نکرده‌اند اما ما شاهد هستیم به یک باره سازمان برنامه بودجه صد میلیارد تومان از اعتبارات مقابله با کرونا را برای احداث یک ساختمان در دانشگاه شهید بهشتی در نظر گرفته‌اند.

نماینده خمینی‌شهر در مجلس تصریح کرد: در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به دلیل تخطی از سه قانون موضوع را پیگیری کرده و ارتکاب این سه تخلف بزرگ از سازمان برنامه بودجه، دولت و نهاد ریاست جمهوری را دنبال خواهم کرد.

به گزارش فارس، علیرضا نظری نماینده خمین در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که ۱۰۰ میلیارد تومان برای ساختمان دانشکده‌ای که‌ «دختر حسن روحانی» قرار بود در آن عضو هیات علمی شود، از اعتبارات کرونا تخصیص یافته است. 

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها