رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 116 خبر


  • دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹
  • الإثنين ۹ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Monday 26 October
اوقات شرعی

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، جعفر راستی نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه ۳۰ شهریورماه ۹۹)  تذکر شبهای خطاب به رئیس جمهور درباره عدم اجرای کامل اصول قانون اساسی در صحن علنی مجلس، اظهار داشت: در بند ۹ اصل ۴۳ قانون اساسی برای افزایش تولیدات کشاورزی و صنعتی، جهت تامین نیازهای […]

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، جعفر راستی نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه ۳۰ شهریورماه ۹۹)  تذکر شبهای خطاب به رئیس جمهور درباره عدم اجرای کامل اصول قانون اساسی در صحن علنی مجلس، اظهار داشت: در بند ۹ اصل ۴۳ قانون اساسی برای افزایش تولیدات کشاورزی و صنعتی، جهت تامین نیازهای عمومی کشور و خودکفایی و عدم وابستگی به بیگانگان، برنامه هایی طراحی شده است.

وی افزود: اما متاسفانه ۸۰ درصد نهاده های دامی از خارج کشور تامین می شود، چرا رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی به اجرای این اصل مهم توجه نکرده و نمی کنند؟ زیرا بر اثر این بی توجهی کشور دچار یک چالش بزرگ شده است.

نماینده مردم شبستر در مجلس خطاب به رئیس جمهور بیان کرد: بفرمایید ما گرفتار کدامین هیأتیم؟ چرا واردات نهاده های دامی کشور تنها به چند نفر مافیا واگذار شده است؟ و چرا به این افراد اجازه داده اید نهاده های دامی را در بندر امام (ره) دپو کرده و اجازه ورود ندهند؟ آیا اینقدر ضعیف شده‌ایم که چند نفر آدم ثروتمند برایمان خط و نشان می کشند؟

راستی تاکید کرد: ما از شما و وزیر جهاد کشاورزی می خواهیم هر چه سریعتر به این وضعیت نابسامان پایان دهید.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصل ۳۰ قانون اساسی مبنی بر وظیفه دولت برای ارائه امکانات آموزشی برای کلیه دانش آموزان تا پایان دوره متوسطه گفت: چرا بعد از ۴۲ سال، دانش آموزان تعداد کثیری از روستاهای کشور به جای مدرسه در کانکس درس می خوانند؟ آیا سهم مردم از آموزش رایگان همین است؟ حدود ۸۰ درصد مدارس شبستر توسط خیرین ساخته شده، پس سهم دولت و آموزش و پرورش کجاست؟

وی اظهار کرد: چرا عدالت آموزشی در کشور رعایت نمی شود؟ آیا رسالت اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران گسترش عدالت نیست؟ از رئیس جمهور می خواهم به این اصل بسیار مهم توجه کرده و مسئولان مربوطه را ملزم به اجرای کامل اصل ۳۰ قانون اساسی کند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها