رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹
  • السبت ۹ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 23 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  نماینده مجلس: هیچکس نمی‌تواند در روابط ملت‌های منطقه خدشه وارد کند محمدحسن آصفری نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره تشکیل سازمان مهاجران اتباع خارجی و طرح برخورد با اتباع خارجی غیرمجاز اظهار داشت: جمهوری اسلامی ارتباط خوبی با کشورهای همسایه و […]

به گزارش جامعه نیوز:

 نماینده مجلس: هیچکس نمی‌تواند در روابط ملت‌های منطقه خدشه وارد کند

محمدحسن آصفری نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره تشکیل سازمان مهاجران اتباع خارجی و طرح برخورد با اتباع خارجی غیرمجاز اظهار داشت: جمهوری اسلامی ارتباط خوبی با کشورهای همسایه و با دولت و ملت عراق، افغانستان، ترکیه و کشورهای آسیای مرکزی دارد ضمن اینکه روابط پارلمانی با این کشورها دوستانه و تنگاتنگ است و کسی نمی‌تواند در روابط بین ایران با همسایگانش خدشه‌ای وارد کند.

وی افزود: جریانات اپوزیسیون در داخل ایران و کشورهای همسایه وجود دارد و برخی اوقات مشاهده می‌کنیم که آنها تلاش می‌کنند با یکسری موضع‌گیری و حرف‌ روابط دو کشور را تیره کرده و به آن خدشه وارد کنند اما تلاش بیهوده می‌‌کنند.

نایب رئیس کمیسیون شوراهای مجلس تصریح کرد: هرگونه لمبحثی که بخواهد سبب کم کردن ارتباط بین ما و کشورهای همسایه و مردم آنها شود مطمئناً در ایران دنبال نخواهد شد. ضمن اینکه دولت و مجلس هم دنبال چنین کاری نیستند.

آصفری گفت: تشکیل سازمان مهاجران اتباع خارجی در راستای سازماندهی آنان است ضمن اینکه برای اتباعی که با مجوز قانونی در کشورمان حضور دارند مانعی ایجاد نخواهد کرد ضمن اینکه فقط برای نظام‌مند کردن‌شان در کشورمان است که این کار براساس پروتکل‌ها و توافقات بین‌المللی و تأکیدات یونسکو صورت می‌گیرد. همچنین این موضوع در راستای ارتباطی اتباع دو کشور است. لذا این کار برای سازماندهی و ساماندهی و مدیریت زمان تمدید حضور و اعطای خدمات بهداشتی، درمان و آموزشی محسوب می‌شود.

وی افزود: ساماندهی اتباع هیچ خللی در راستای آن که مهمانان جمهوری اسلامی ایران و یا سایر کشورها ایجاد نکرده و بنای برخورد با اتباعی که به صورت قانونی در کشورمان حضور دارند را نداریم. 

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  آملی لاریجانی: فقدان آیت‌الله یزدی ضایعه‌ای برای جمهوری اسلامی و حوزه‌های علمیه است

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها