پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
نماینده مجلس: علت غیبت 25 نماینده در مراسم تحلیف اعلام شود/ قالیباف: اسامی غایبان غیرمجاز باید اعلام شود - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

نماینده مجلس: علت غیبت ۲۵ نماینده در مراسم تحلیف اعلام شود/ قالیباف: اسامی غایبان غیرمجاز باید اعلام شود

به گزارش جامعه نیوز:

 نماینده مجلس: علت غیبت ۲۵ نماینده در مراسم تحلیف اعلام شود/ قالیباف: اسامی غایبان غیرمجاز باید اعلام شود

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سید غنی نظری نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس و در تذکر آیین نامه‌ای با استناد به ماده ۲۲ آیین نامه داخلی مجلس در خصوص حفظ شان مجلس اظهار داشت: برخی مذاکرات ما در مجلس مفید فایده نیست؛ از جمله در خصوص طرح امنیت غذایی، به خاطر تشکیل یک شورا چند جلسه داریم بحث می‌کنیم، ضمن اینکه این شوراها اکثرا هم غیر تأثیر گذار هستند و گاهی یک کارشناس فرمانداری چندین شورا را اداره می‌کند و صورتجلسه آنها در جای دیگری نوشته می‌شود.

این نماینده مجلس تأکید کرد: علاوه بر این، ایجاد این قبیل شوراها مغایر قانون اساسی مبنی بر حذف تشکیلات غیرضروری است.

نظری در ادامه همچنین با اشاره به غیبت ۲۵ نماینده در روز تحلیف رئیس جمهور تأکید کرد: باید مشخص شود که این تعداد نماینده در روز به این مهمی که از ۸۰ کشور خارجی میهمان داشتیم، چرا غایب بوده‌اند و اسامی آنها در رسانه‌ها اعلام شود.

وی ادامه داد: یکی از نمایندگان که ادعای انقلابی بودن هم دارد در یک سال اخیر ۴ بار در مجلس دیده نشده است؛ از آقای دهنوی دبیر هیأت رئیسه پرسیدم که چرا اسم او را به عنوان غایب اعلام نمی‌کند؛ پاسخ داد که این نماینده از رئیس مجوز دارد.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس خطاب به رئیس مجلس گفت: خواهش می‌کنیم این مسأله را حل کنید که عده‌ای نماینده‌تر از دیگری نباشد و تبعیضی وجود نداشته باشد.

این خبر را هم ببینید:  سریال ادامه‌دارِ قتل‌عام اراضی کشاورزی گیلان

پس از تذکر این نماینده، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به وی با تاکید بر اینکه هیچ تبعیضی وجود ندارد و آیین نامه باید برای همه اجرا شود، اظهار داشت: هر کسی غیبت غیرقانونی داشته باشد باید اسم او اعلام شود، البته برخی غایبان ممکن است به مرخصی یا ماموریت رفته یا مریض باشند.

وی تصریح کرد: اگر غیبت نماینده قانونی باشد حتی در روز تحلیف هم اشکالی ندارد.

رئیس مجلس ادامه داد: البته برخی اعضای هیأت رئیسه ممکن است مرتب درگیر ماموریت یا کارهای خاص باشند و آیین نامه این امکان را به آنها داده است، ولی خارج از آیین نامه چنین امکانی نیست یا اگر هم موردی سراغ دارید به من اعلام کنید.

انتهای پیام/