پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
نماینده مجلس: دولت فاقد هرگونه برنامه روشنی در بخش مسکن است - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

نماینده مجلس: دولت فاقد هرگونه برنامه روشنی در بخش مسکن است

به گزارش جامعه نیوز:

 نماینده مجلس: دولت فاقد هرگونه برنامه روشنی در بخش مسکن است

حسین حاتمی نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و بخش هوراند در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به افزایش غیرطبیعی اجاره بها و نرخ مسکن، اظهار داشت: مسکن از دو منظر در اقتصاد ما مؤثر است، نخست به عنوان پیشران اقتصاد ما و دوم، به عنوان سرمایه‌گذاری، به عبارتی مسکن ما همیشه پیشرانی در اقتصاد ما بازی کرده  است و متأسفانه دولت ما اساساً فاقد هرگونه برنامه روشنی در مسکن بوده‌ است.

وی افزود: آقای آخوندی وزیر راه و شهرسازی سابق همواره از مسکن مهر به عنوان یک طرح بی خود یاد می‌کرد و اقدامات گذشته را زیر سؤال می‌برد و هم اینکه اقدامات طرح‌های نیمه تمام را به اتمام نرساند و هیچ برنامه روشنی در حوزه مسکن نیز نداشت.

حاتمی تاکید کرد: طبیعی است که وضعیت امروز نتیجه پنج الی شش سال گذشته آخوندی بر وزارت مسکن و شهرسازی است، بنابراین امروز مسکن یک نقطه آسیب و آشوب فکری و روحی و روانی جامعه تبدیل شده است و افزایش مهارگسیخته رهن و اجاره و فروش خانه ذهن روانی جامعه را به هم ریخته است و مشکلات زیادی را ایجاد کرده است. 

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و بخش هوراند در مجلس تأکید کرد: مجلس باید سریعا در مقوله مسکن اقدام فوری وفوتی صورت دهد و نگذارد مردم بیش از پیش در رنج و عذاب باشند و آرامش فکری آنها مخدوش شود. اقدام مجلس نیز باید در این مقوله کاربردی و عملیاتی باشد. 

این خبر را هم ببینید:  اخبار خوبی از افزایش واردات و تولید داخلی واکسن دریافت شده/ فعال‌ترین دیپلماسی دولت باید با همسایگان باشد

وی افزود: مالیات مضاعف بر خانه‌های خالی می‌تواند در معرض اجرا قرار بگیرد، چرا که در مصوبات قبلی نیز بر آن تأکید شده است، اما اگر در این زمینه هم مصوبه جدیدی لازم است، مجلس می‌تواند فورا ورود کند و در تابستان امسال به نحوی ساماندهی کند تا سبب اثبات وضع موجود و یا تسهیل شرایط و بازگشت به شرایط مطلوب گذشته در حوزه مسکن داشته باشیم.

انتهای پیام/