پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
نماینده مجلس: آموزش و پرورش 50 روز است که با سرپرست اداره می‌شود/ قالیباف: رئیس جمهور پیگیر معرفی وزیر است - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

نماینده مجلس: آموزش و پرورش ۵۰ روز است که با سرپرست اداره می‌شود/ قالیباف: رئیس جمهور پیگیر معرفی وزیر است

به گزارش جامعه نیوز:

 نماینده مجلس: آموزش و پرورش ۵۰ روز است که با سرپرست اداره می‌شود/ قالیباف: رئیس جمهور پیگیر معرفی وزیر است

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، غلامعلی کوهساری نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان بررسی لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان، با ارائه اخطار قانون اساسی به استناد اصل ۱۳۵ اظهار داشت: طبق این اصل، وزارتخانه‌ها حداکثر سه ماه باید با سرپرست اداره شوند؛ در حال حاضر بیش از ۵۰ روز از انتصاب سرپرست وزارت آموزش و پرورش گذشته و هرچند این حق قانونی رئیس جمهور است که از فرصت سه ماهه استفاده کند، اما این زمان رو به اتمام است.

وی ادامه داد: در حال حاضر یکی از مهم‌ترین موضوعات در دست بررسی در مجلس، لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان است؛ چطور از وزارتخانه‌ای که با سرپرست اداره می‌شود انتظار داریم در مجلس از حق فرهنگیان دفاع کند؟

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: اگرچه معاون پارلمانی وزارت آموزش و پرورش و معاون پارلمانی رئیس جمهور حضور دارند و از حق فرهنگیان دفاع می‌کنند، اما این فرق می‌کند با حالتی که وزارتخانه با سرپرست اداره شود یا وزیر بخواهد از حقوق معلمان دفاع کند.

کوهساری تصریح کرد: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری در تاریخ ۶ خردادماه فرمودند که دولت جدید باید سرعت عمل به خرج دهد، از رئیس جمهور می‌خواهیم هرچه سریع‌تر وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس معرفی کند.

وی افزود: رئیس جمهور محترم بارها اشاره کرده است که افراد مورد نظر دستگاه‌های مختلف برای مسئولیت‌های مختلف پیشنهاد می‌شوند؛ آیا برای وزارت آموزش و پرورش با یک میلیون پرسنل و ۱۵ میلیون نفر دانش آموز فقط یک نفر پیشنهاد شده بود؟! و آیا این وزارتخانه باید ۵۰ روز با سرپرست اداره شود؟ انتظار داریم وزیر پیشنهادی سریع‌تر به مجلس معرفی شود.

این خبر را هم ببینید:  «مهر و ماه» اثری از گروه امام رضا (ع) همزمان با دهه کرامت رونمایی شد+فیلم

* قالیباف: رئیس جمهور دغدغه آموزش و پرورش را دارد و پیگیر موضوع است

پس از اخطار این نماینده، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به وی اظهار داشت: همان طور که اشاره کردید در اصل ۱۳۵ قانون اساسی سه ماه به رئیس جمهور فرصت داده شده است که در خصوص وزارت آموزش و پرورش ۴۰ روز دیگر فرصت باقی است.

وی افزود: چون حضوری با رئیس جمهور صحبت کرده‌ام می‌دانم که این دغدغه را دارند و پیگیر موضوع هستند و انصافا سرپرست وزارت آموزش و پرورش هم در رابطه با موضوعات مربوط به مجلس از جمله نظام رتبه بندی دائم پیگیر است.

انتهای پیام/