رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  نماینده سازمان جهانی بهداشت: واکسیناسیون از جهش ویروس جلوگیری می‌کند به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از تاس، «ملیتا ووینوویچ»، نماینده سازمان جهانی بهداشت (WHO) در روسیه می‌گوید: نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد، واکسیناسیون ضد کرونا از ظهور سویه‌های جدید جلوگیری می‌کند. این مقام مسئول توضیح داد […]

به گزارش جامعه نیوز:

 نماینده سازمان جهانی بهداشت: واکسیناسیون از جهش ویروس جلوگیری می‌کند

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از تاس، «ملیتا ووینوویچ»، نماینده سازمان جهانی بهداشت (WHO) در روسیه می‌گوید: نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد، واکسیناسیون ضد کرونا از ظهور سویه‌های جدید جلوگیری می‌کند.

این مقام مسئول توضیح داد که هرچه عفونت‌های جدید کمتر باشد، احتمال جهش ویروس کمتر است.

 نماینده سازمان جهانی بهداشت در روسیه گفت: کمپین واکسیناسیون علیه عفونت کرونا ویروس اثربخشی آن را نشان داده و از ظهور سویه‌های جدید COVID-19 جلوگیری می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: ما در حال حاضر شواهد بیشتری کسب کرده‌ایم که نشان می‌دهد این واکسیناسیون برای افراد مفید است و به جلوگیری از شیوع عفونت کمک می‌کند. انتقال انبوه ویروس، یعنی تعداد زیادی از افراد آلوده و این روند بیشترین خطر را برای جهش ویروس و فرار سویه‌های جدید از محافظت از واکسن ایجاد می‌کند.

«ملیتا ووینوویچ» افزود: در حالی که دانشمندان در سراسر جهان  مشغول بررسی ظهور انواع جدید ویروس و در حال بررسی اثر واکسن‌های موجود هستند می‌توانند، واکسن‌ها را سویه‌های جدید سازگار کنند.

ووینوویچ توضیح داد که هرچه تعداد عفونت‌های جدید کمتر باشد، احتمال جهش ویروس کمتر است. وی خاطرنشان کرد: «وقتی عفونت‌های جدید کم باشد و یا وجود نداشته باشد، هیچ گونه ویروس جدیدی وجود ندارد».

نماینده سازمان  جهانی بهداشت تأکید کرد که ترکیبی از برنامه‌های واکسیناسیون با اقدامات بهداشت عمومی مانند ماسک،  شست‌و‌شوی دست‌ها و جلوگیری از ازدحام جمعیت در فضاهای بسته به شکست ویروس کمک می‌کند.

وی در پایان گفت: ما باید با کمک ایمنی واکسیناسیون سدی در برابر گسترش ویروس ایجاد کنیم.

این خبر را هم ببینید:  افزایش 10 درصدی محصول با مدیریت تغذیه‌ای مزارع

14000124000017 Test PhotoN - نماینده سازمان جهانی بهداشت: واکسیناسیون از جهش ویروس جلوگیری می‌کند

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها