پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
نماینده اهواز: لغو عملیات انتقال آب از سرچشمه‌های کارون را پیگیری می‌کنیم - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

نماینده اهواز: لغو عملیات انتقال آب از سرچشمه‌های کارون را پیگیری می‌کنیم

به گزارش جامعه نیوز:

 نماینده اهواز: لغو عملیات انتقال آب از سرچشمه‌های کارون را پیگیری می‌کنیم

مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به مشکل کم آبی استان خوزستان گفت: موضوع کم آبی در خوزستان وارد مرحله جدیدی شده و  تبدیل آن به یک بحران ثابت است. شهرهای استان از شمال تا جنوب با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند. 

وی افزود: خوزستانی که روزگاری جلگه ای سر سبز و حاصلخیز بود امروزه با چالش کمبود آب شرب مواجه است و این به علت خشکسالی های اخیر و بدتر از آن طرح های مختلف انتقال و مدیریت منابع آبی بوده است . 
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ‌سوء مدیریت در ایجاد این بحران  نقش موثر و تشدید کننده ای دارد. با این وجود شاهد ادامه طرح های انتقال آب از سرچشمه های کارون، آن هم بدون تاییدیه های زیست محیطی هستیم و چگونه وزارت نیرو بدون تاییدیه های لازم طرح های ملی را عملیاتی میکند ؟ در جلسه ای که اخیرا با وزیر نیرو داشتیم بر توقف این طرح ها که پیوست محیط زیستی هم ندارند به عنوان مطالبه عمومی و خواست نمایندگان استان تاکید شد . 
یوسفی خاطرنشان کرد: بنده به عنوان نماینده مردم شریف اهواز باوی حمیدیه و کارون به جد پیگیر لغو عملیات طرح انتقال آب از سرچشمه های کارون هستم و انشاءالله با همراهی سایر نمایندگان استان پیگیر این موضوع خواهیم بود.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  مذاکره‌ای بین ایران و آمریکا در وین اتفاق نمی‌افتد/راه‌اندازی کارخانه تولید اورانیوم فلزی گام‌ بعدی ایران است