پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
نقش جنبش دانشجویی در کمک به مردم و نیازمندان در ایام مختلف - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

نقش جنبش دانشجویی در کمک به مردم و نیازمندان در ایام مختلف

به گزارش جامعه نیوز:

 نقش جنبش دانشجویی در کمک به مردم و نیازمندان در ایام مختلف

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، حسین جهان تیغ فعال دانشجویی و دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زابل طی یادداشتی نوشت: در بین تمامی افراد جامعه شاید تنها گروهی که استقلال و حریت خود را حفظ کرده‌اند دانشجویان هستند، دانشجویانی که بنا به اقتضای سن هنوز همچون سایر افراد جامعه درگیر مشکلات شخصی نشده اند و دچار روزمرگی نیستند.

این ویژگی دانشجو یعنی حریت و استقلال سبب شده که دانشجو به عنوان یک قشر  آرمانخواه در تمامی جوامع دیده شود. 

در این بین جنبش دانشجویی در کشور عزیزمان در همان اوایل انقلاب اسلامی ثابت کرد که توانایی ایفای نقش در ساختار سیاسی کشور را داراست و با خلق حماسه هایی همچون تسخیر لانه جاسوسی برگی زرین به اسم دانشجو در تقویم سیاسی ایران  رقم زد.

متاسفانه در چند سال اخیر به علت بی توجهی و یا کم توجهی برخی از مسئولین که به صورت مستقیم  سبب شد مجموعه جنبش دانشجویی علیرغم ظرفیت و پتانسیل های بالایی که داشت به حاشیه رانده شود و با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم کند اما همه این بی توجهی ها و عدم حمایت های مسئولین سبب نشد که جنبش دانشجویی میدان را خالی کند.

در چند سال اخیر به دلیل تحریم های ظالمانه رژیم تروریستی آمریکا که نوک پیکان این تحریم‌ها به صورت مستقیم مردم ایران را نشانه گرفته و همچنین کاهلی های صورت گرفته از طرف برخی از مسئولین در نظام مقدس جمهوری اسلامی سبب شده که مشکلات معیشتی مردم دو چندان شود. در این بین مجموعه جنبش دانشجویی با پذیرش مسئولیت و باور بر این که خدمت به مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی چیزی جز یک موهبت الهی نیست وارد میدان شد به نحوی که شما کمتر تشکل دانشجویی را می بینید که فاقد گروه جهادی باشد.

این خبر را هم ببینید:  اسماعیلی: مسئولانِ ناتوان از حل مشکلات مردم، عرصه را به نیروهای کاردان بسپارند

در چند ماه گذشته دانشجویان، خصوصاً دانشجویان علوم پزشکی با توجه به تخصص نسبی که نسبت به مسئله کرونا داشتند وارد عرصه مبارزه با این ویروس شدند و خدمات عدیده‌ای را به مردم ارائه کردند به نحوی که  از تولید ماسک و آموزش بهداشت گرفته تا  خدمت دوشادوش مدافعان سلامت در بیمارستان های کرونایی جزوه فعالیت های این قشر از جامعه بوده است.

جنبش دانشجویی با باور و امیدی که نسبت به آینده و نظام دارد ارائه خدمات به مردم را یکی از مهمترین دلیل های ایجاد این مجموعه می‌داند و همانند نسل های گذشته این مجموعه که در شرایطی سخت از قبیل هشت سال دفاع مقدس میدان جهاد را خالی نگذاشته اند نسل امروزی نیز در شرایط پاندمی شدن این ویروس که شرایط جنگی را در جامعه حاکم کرد، با الگو گرفتن از ادوار گذشته این میدان را خالی نگذاشته و دوشادوش رزمندگان امروز یعنی مدافعان سلامت به خدمت گذاری مردم در آمده است.

انتهای پیام/