رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۶ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 18 April

به گزارش جامعه نیوز:  نقش آفرینی جوانان در گام دوم انقلاب اسلامی ماموریت مجمع مشورتی نظام مسائل کشور به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در دومین سالروز صدور بیانیه گام دوم انقلاب «مجمع مشورتی نظام مسائل کشور» ذیل نظارت میدانی مجلس شورای اسلامی با هدف تعامل سازنده با بخش‌های مختلف فرهنگی، آموزشی، اقتصادی، بهداشتی،اجتماعی،عمرانی و… […]

به گزارش جامعه نیوز:

 نقش آفرینی جوانان در گام دوم انقلاب اسلامی ماموریت مجمع مشورتی نظام مسائل کشور

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در دومین سالروز صدور بیانیه گام دوم انقلاب «مجمع مشورتی نظام مسائل کشور» ذیل نظارت میدانی مجلس شورای اسلامی با هدف تعامل سازنده با بخش‌های مختلف فرهنگی، آموزشی، اقتصادی، بهداشتی،اجتماعی،عمرانی و… در تمامی اقصی نقاط کشور راه اندازی شد.

این مجمع به منظور تحقق بخشیدن به منویات مقام معظم رهبری و استفاده از همّت، هشیاری، سرعت عمل و ابتکار جوانان در عرصه‌های مختلف نظام مقدس جمهوری اسلامی راه‌اندازی شده است.

حمزه صفربیگی دبیرکل مجمع مشورتی نظام مسائل کشور بیان داشت: این مجمع بنا دارد با سازماندهی اندیشمندان، فعّالان و نخبگان جوان، در همه‌ی میدان‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در قالب کارگروه‌های ده گانه در سراسر کشور نسبت به احصاء مشکلات و احصاء زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه استان و شهرستان بخشی از اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را عملی و محقق سازد.

وی تاکید کرد: پیش زمینه تبدیل هر تهدیدی به فرصت نیازمند شناخت دقیق و مناسب و بررسی ابعاد همه جانبه آن است. به همین منظور بنا داریم تا از فرصت جوانان فعال، خوش فکر و با دغدغه در سراسر کشور استفاده نموده و همانطور که مقام معظم رهبری در بخشی از این بیانیه فرمودند: «مطالبه‌ عمومی من از شما جوانان آن است که این راه را با احساس مسئولیّت بیشتر و همچون یک جهاد در پیش گیرید» با متبلور ساختن احساس مسئولیت این جوانان عزیز و انقلابی نسبت به احصاء، دسته بندی و اولویت بندی نظام مسائل استانی و شهرستانی اقدام کنیم.

این خبر را هم ببینید:  مراسم جشن سال نو میلادی برای رعایت پروتکل بهداشتی در ایران برگزار نمی‌شود

وی در ادامه گفت: بعد از شروع رسمی این مجمع که جمع بندی ها و بررسی ها آن بعد از پردازش اطلاعات ، صحت سنجی و راستی آزمایی در اختیار ستاد  نظارت میدانی مجلس شورای اسلامی قرار خواهد گرفت و پیشنهادات خود را نیز برای رفع مشکلات و بالفعل نمودن ظرفیت‌ها به کمیسیون های مربوطه در مجلس شورای اسلامی داده تا برای هر کدام از آنها در سطوح مختلف تصمیم گیری صورت پذیرد.

صفربیگی در ادامه افزود: مجمع نظام مسائل کشور با پشتوانه جوانان متخصص، مخلص و انقلابی به عنوان یک حلقه میانی بین بدنه مردم و حکومت، تمام توان خود را در مطالبه گری و رفع مشکلات خرد و کلان مردم و فعلیت بخشیدن به فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود به کار خواهد بست و همیشه در کنار مردم عزیز کشور خواهد ماند.

دبیرکل مجمع مشورتی نظام مسائل کشور در تشریح شیوه فعالیت این مجمع عنوان داشت: این مباحث و مسائل پس از ارجاع به کمیسیون‌های کشوری مرتبط و بررسی و صحت سنجی، دسته بندی شده و در قالب یک نظام مسائل به منظور طی مراحل قانون گذاری و اجرایی به مراجع ذیصلاح ارائه خواهد شد. در ادامه نیز تا تحقق بخشیدن به نظام مسائل پیگیر امور خواهد بود تا ماموریت مطالبه گری و انجام رسالت واسطه گری بین مردم و حکومت را به بهترین شکل ممکن به سرانجام رساند.

صفربیگی اعلام کرد: این مجمع آمادگی کامل خود را جهت همکاری و همراهی با قوای محترم مجریه و قضائیه ارگان ها و سازمانها جهت استفاده از پتانسیل نخبگی در سراسر کشور در راستای اهداف بلند انقلاب اسلامی را دارد.

این خبر را هم ببینید:  هویت مجلس پشت‌سر نمایندگان گم نشود/ برخی کارشناسان وزارتخانه‌ها، وکلای ملت را تحقیر می‌کنند

لازم بذکر است در اولین نشست دبیران مجامع استانی در مجلس شورای اسلامی، ۳۱ دبیر از کل کشور و دبیران کمیسیون‌های ده گانه ستاد مرکزی حضور داشتند و  علیرضا زاکانی نماینده مجلس و رئیس مرکز پژوهش های مجلس، نگاهداری رئیس حوزه ریاست و مشاور قالیباف و پشمچی زاده  معاون نظارت مجلس به ایراد سخن و تبیین اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و نظام مسائل کشور پرداختند.

لازم به ذکر است حمزه صفربیگی در بهمن ماه امسال به عنوان دبیر کل مجمع مشورتی نظام مسائل کشور که ذیل نظارت میدانی مجلس شورای اسلامی میباشد انتصاب شد.

انتهای پیام/

 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها