پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

نقشه رژیم صهیونیستی برای بر هم زدن روابط برادرانه در منطقه

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، غلامرضا نوری قزلجه در نطق میان‌دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (یکشنبه ۱۱ مهر) گفت: بار دیگر دستان خباثت‌آلود رژیم صهیونیستی در منطقه فعال شده و قصد ایجاد تنش میان کشورهای مسلمان، برادر و همسایه را دارد. 

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با تأکید بر احترام به حاکمیت ملی و تمامیت ارضی و  خطوط مرزی همه کشورهای همسایه از جمله جمهوری آذربایجان و ارمنستان خاطرنشان می‌شود جمهوری اسلامی ایران در سخت‌ترین شرایط سهل‌ترین امکانات را برای مبادلات دوجانبه و چندجانبه بین کشورهای همسایه شمال‌غرب فراهم کرده و تحت هیچ شرایطی کوچک‌ترین محدودیت را قائل نشده و همین سند محکمی است که همسایگان مذکور در این خصوص دلمشغولی داشته باشند و بخواهند برای حل آن به روش‌های غیرمرسوم و تحریک‌آمیز متوسل شوند. 

وی افزود: تأکید می‌کنم ملت ایران از همه اقوام و مذاهب به حفظ خطوط مرزی بین‌المللی و به رسمیت شناخته شده پافشاری کرده و کشورهای جمهوری آذربایجان و ترکیه را به عنوان برادران و همسایگان صمیمی خود می‌دانند و نسبت به نقشه‌های شوم رژیم صهیونیستی، برای به هم زدن این برادری‌ها و حسن همجواری‌ها هشدار جدی می‌دهند. 

وی خاطرنشان کرد: روند گرانی و تورم و قیمت ارز همچنان در کشور صعودی است و این به این معنی است که ارزش پول ملی رو به کاهش است، اما هنوز تکلیف بانک مرکزی کشور مشخص نشده. هنوز از اقدامات فوری که می‌توانست بر بازار و قیمت‌ها کنترل و نظارت داشته باشد خبری نیست. گرانی مردم را سخت آزار می‌دهد. مردم چشم انتظار اقدامات ضروری هستند. نگذارید امیدشان به ناامیدی بدل شود. 

این خبر را هم ببینید:  بازدید مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش از اردوی تیم ملی ایران

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس اظهار داشت: ضمن تأئید توافق دوم سازمان انرژی اتمی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، این اقدامات سازنده را قدم‌های مثبتی برای احقاق حق ملت ایران در بهره‌گیری از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای دانسته و صبر و تحمل مدنی منتقدان همیشگی اینگونه توافقات در این مورد ستودنی است و امید است با همین سبک و سیاق و با وحدت ملی، دولت سیزدهم را کمک کنیم تا از سکوت و روزمرگی در امر دیپلماسی خارجی رها شده و با یک عزم راسخ و عزتمندانه به فضای دیپلماسی فعال و سازنده وارد شده و نسبت به حل مسائل اساسی خارجی از جمله ادامه مذاکرات وین و احیای برجام، توسعه روابط با کشورهای اسلامی به ویژه همسایگان و تنش‌زدایی در روابط با کشورهای تأثیرگذار اقدامات ملموسی را به سرانجام برساند.  

وی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابی خود در حوزه‌های مختلف، از مسئولان خواستار رسیدگی به این مشکلات و حل آنها شد. 

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *