رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۴ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 28 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  نظارت قانونی مجلس بر وزرا نیاز به مجادله سیاسی ندارد/ مجلس فریب بازی جدید را نمی‌خورد به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، مالک شریعتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه ۲ دی) در جلسه علنی مجلس و در اخطار قانون اساسی اظهار داشت: بر اساس اصول متعدد […]

به گزارش جامعه نیوز:

 نظارت قانونی مجلس بر وزرا نیاز به مجادله سیاسی ندارد/ مجلس فریب بازی جدید را نمی‌خورد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، مالک شریعتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه ۲ دی) در جلسه علنی مجلس و در اخطار قانون اساسی اظهار داشت: بر اساس اصول متعدد قانون اساسی و مواد قانونی آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی به چیزی جز قانون اصرار نداریم. 

وی افزود: وظایف نظارتی مجلس به صورت کلی در قانون اساسی و همچنین به صورت جزئی در آیین نامه داخلی مجلس که به تایید شورای نگهبان رسیده، مشخص است و نیازی به مجادله سیاسی نیست مگر اینکه رئیس جمهور بفرمایید قانون را قبول ندارد که پاسخ این حرف را بنیانگذار انقلاب اسلامی پیش از این داده‌اند. 

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: البته احتمال جدی می‌رود حاشیه‌سازی‌ها برای انحراف افکار عمومی از ناکارآمدی‌ها و اقدامات بعدی آینده باشد که مجلس فریب بازی آنها را نخواهد خورد.

شریعتی تصریح کرد: کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ با ترکیبی از نمایندگان با تجربه و دانشمند و جوانان متخصص و پرکار تشکیل شده است و هیأت رئیسه آن هم نمادی از توصیه رهبر انقلاب به مجلس مبنی بر امتزاج تجربه مجربان با شور و حرارت جوانان است.

وی افزود: از هیأت رئیسه کمیسیون تلفیق به عنوان یکی از اعضای آن می‌خواهم از همه ظرفیت‌های نمایندگان در کمیته‌های جانبی و همچنین ظرفیت مرکز پژوهش‌های مجلس و دیوان محاسبات استفاده شود تا بودجه ۱۴۰۰ گام اول برای اصلاح ساختار بودجه در آینده باشد.

شریعتی اظهار داشت: یکی از مهمترین اولویت‌های مجلس اصلاح رابطه مالی شرکت‌های بزرگ دولتی به ویژه شرکت ملی نفت ایران با دولت است تا بودجه شفاف‌تر، واقعی‌تر، نظارت‌پذیرتر و عملیاتی‌تر شود. بر حفظ بودجه پژوهش و فناوری در شرایط جنگ اقتصادی مصّر هستیم و مجلس اجازه نخواهد داد بودجه توسعه فناوری قربانی سایر هزینه‌ها شود.

این خبر را هم ببینید:  موافقت مجلس با اولویت بررسی طرح اصلاح ساختار بودجه

انتهای پیام/ 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها