رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  نصیرایی: وزارت علوم در حال ادغام دانشگاه‌ها بدون کار کارشناسی است/ قالیباف: به وزیر نامه نوشته‌ایم به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مجید نصیرایی نماینده فردوس در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۱۱ اسفند) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال […]

به گزارش جامعه نیوز:

 نصیرایی: وزارت علوم در حال ادغام دانشگاه‌ها بدون کار کارشناسی است/ قالیباف: به وزیر نامه نوشته‌ایم

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مجید نصیرایی نماینده فردوس در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۱۱ اسفند) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در تذکر اظهار داشت: در جلسه ۷۷۷ شورایعالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۹۴ مصوبه‌ای مبنی بر ادغام مراکز علمی و دانشگاه‌ها داشت، اما هیچ اقدامی در جهت اجرای این مصوبه انجام نگرفت و بعد از گذشت ۵ سال از تصویب آن، اجرایی نشد.

وی افزود: دولت در ماه‌های انتهایی خود بدون کار کارشناسی و بدون مشورت با ارکان مختلف درصدد اجرای این مصوبه برآمده است و وزیر علوم بدون همفکری اقدام به ادغام کرده که این موضوع باعث ایجاد مسائل اجتماعی بسیار می شود.

نماینده مردم فردوس در مجلس تصریح کرد: با وجود تذکرات بسیار در این خصوص، اما مشخص نیست برخی افراد چه اصراری دارند که برای کشور مسئله ایجاد کنند، در واقع آنها به دنبال حاشیه سازی هستند.

نصیرایی اظهار داشت: با این ادغام کارشناسی نشده، حدود ۱۴۰ هزار دانشجو آسیب می‌بینند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: در گذشته نیز درباره این مسئله به وزیر علوم نامه نوشته و دغدغه نمایندگان را مطرح کردم.

وی تصریح کرد: ادغام مراکز علمی و دانشگاه‌ها باید با هماهنگی و اولویت بندی باشد و تکلیف دانشگاه‌های دولتی، غیردولتی، آزاد، پیام نور، بخش خصوصی، دانشگاه‌هایی که ردیف بودجه دارند و دانشگاه‌هایی که وقف و کمک‌های مردمی اداره می‌شوند، مشخص شود.

این خبر را هم ببینید:  کرونا جلسه هفتگی مجمع‌الذاکرین تهران را هم لغو کرد/ حال سازگار خوب است

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسئله مذکور موضوع مهمی است و آن را پیگیری کرده تا جلساتی برای رفع آن برگزار شود.

انتهای پیام/ 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها