پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
نشست «نژادپرستی از بریتانیا تا آمریکا»/ روایتی از حضور در جلسه اوباما با پیراهن «فلسطین آزاد گردد»! - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

نشست «نژادپرستی از بریتانیا تا آمریکا»/ روایتی از حضور در جلسه اوباما با پیراهن «فلسطین آزاد گردد»!

به گزارش جامعه نیوز:

 نشست «نژادپرستی از بریتانیا تا آمریکا»/ روایتی از حضور در جلسه اوباما با پیراهن «فلسطین آزاد گردد»!

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگراری فارس، به همت مجمع انجمن‌های اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا، نشستی با عنوان « نژادپرستی و اسلام هراسی از بریتانیا تا آمریکا» برگزار شد.

* حضور در جلسه دولت اوباما با تی‌شرت «فلسطین آزاد گردد»!

در این نشست امجد خزیر، دبیر و بنیانگذار موسسه رسانه‌ای فرهنگی CIC گزارشی از فعالیت و اقدامات این موسسه ارائه کرد و گفت: ما بعد از قتل یکی از افراد خانواده توسط نژادپرستان، نسبت به حل مسئله نژادپرستی و اسلام هراسی احساس مسوولیت کردیم. به همین خاطر موسسه را راه اندازی شد.

وی افزود: ما برای کاهش اسلام هراسی با تیم های فوتبال و بازیکنان فوتبال انگلستان همکاری می کنیم و چندین فیلم تولید کردایم.

 امجد خزیر تصریح کرد: فعالیت های خوب موسسه به چشم دولت اوباما نیز خورده بود و از بنده دعوت شد که به آمریکا سفر کنم و از برنامه های موسسسه صحبت کنم. من هم این دعوت را پذیرفتم و با تی‌شرت «فلسطین آزاد گردد» در جلسه با دولت اوباما حاضر شدم.

*
محمد حسین عطایی دولت آبادی دبیر مجمع انجمن های اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا هم در این نشست گفت: جورج فلوید توسط پلیس آمریکا خفه شد. پلیس آمریکا او‌ را به مدت ۸ دقیقه و ۴۶ ثانیه خفه کرد و او را به قتل رساند.

وی افزود: این گونه عملکردهای وحشی، کار انفرادی یکی دو تا افسر نیست. اگر فقط آن افسر مقصر بود می توانستند بگویند که شاید درست آموزش ندیده بود. اما وقتی مقاله فراوان مانند مقاله Amnesty International در خصوص استفاده از زور توسط پلیس، گفته که هیچ کدام از ایالت‌های آمریکا مطابق با قوانین و استانداردهای بین المللی عمل نمی‌کنند، این نشان دهنده این است که مشکل خیلی گسترده است و به صورت سیستمیک است.

این خبر را هم ببینید:  برگزاری انتخابات نمایندگان نشریات دانشجویی وزارت بهداشت/ انتخاب نمایندگان دو تشکل انقلابی

دولت آبادی تاکید کرد:‌روز به روز شاهد جنایات پلیس آمریکا و انگلستان هستیم و این پلیس ها به مردم مسلمان، سیاه پوست، آسیایی و اقلیت های قومی ظلم می‌کند.

* مقاله‌هایی که وحشیگری پلیس انگلستان را افشا کرده اند

در ادامه عطایی دولت آبادی در این نشسست از رئیس واحد فرهنگ و قومیت پلیس یورکشایر شمالی پرسید که از آنجا که هیچ کدام از ایالت های آمریکا طبق قوانین بین المللی عمل نمی کنند می‌شود گفت که مشکل خیلی گسترده و در واقع مشکل سیستمیک است؟

13990407000841 Test NewPhotoFree - نشست «نژادپرستی از بریتانیا تا آمریکا»/ روایتی از حضور در جلسه اوباما با پیراهن «فلسطین آزاد گردد»!

 

رئیس واحد فرهنگ و قومیت پلیس یورکشایر شمالی، در پاسخ به دولت آبادی گفت: بله اما نمی‌شود پلیس انگلستان را با پلیس آمریکا مقایسه کرد. مقاله ای که شما از آن صحبت کردید در خصوص پلیس آمریکا است نه پلیس انگلستان. من هم نمی‌توانم در خصوص پلیس آمریکا اظهار نظر کنم.

دبیر مجمع انجمن های اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا بلافاصله مقاله های متعددی مربوط به جنایات پلیس انگلستان را به رییس واحد فرهنگ و قومیت پلیس یورکشایر شمالی نشان داد و گفت: طبق این مقالات اولاً روش خفگی که منجر به قتل جورج فلوید شد توسط پلیس انگلستان نیز انجام می‌شود، دوماً احتمال مرگ مردم مسلمان، سیاه پوست، آسیایی و اقلیت های قومی بعد از نگهداری توسط پلیس، دو برابر احتمال مرگ دیگران می باشد.

وی ادامه داد: سوماً احتمال جریمه شدن مردم سیاه پوست در لندن به دلیل نقض قرنطینه، دو برابر احتمال جریمه شدن دیگران است. چهارماً پلیس متروپولیتون چهار برابر احتمال دارد که از زور علیه سیاه پوستان استفاده کند. پنجماً سیاهپوستان بیش از هشت برابر بیشتر در معرض توقف و جستجو توسط پلیس در سراسر کشور هستند. همه ی این اطلاعات مربوط به پلیس انگلستان است.

این خبر را هم ببینید:  دیدار هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان با آیت‌الله رئیسی/ تأکید دستگاه قضا بر تقدم نظر هیأت نظارت

عطایی دولت آبادی اظهار داشت: همچنین در مقاله دیگری نمودارهایی است که نسبت کشته شدگان سیاه پوست را نشان می دهد که بالاتر از سایر نژادها است. طبق این نمودارها، مرگ و میر مردم سیاه پوست در حین تماس با پلیس به ازای هر ۱۰۰۰ نفر ۰.۸۶ و برای مردم سفید پوست ۰.۳۹ است. این مقاله‌ها وحشیگری پلیس انگلستان را افشا کرده اند.

شخصاً معتقدم که پلیس انگلستان بهترین پلیس جهان است!

رئیس واحد فرهنگ و قومیت پلیس یورکشایر شمالی در پاسخ به انتقادات دبیر مجمع انجمن های اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا گفت: شخصاً معتقدم که پلیس انگلستان بهترین پلیس جهان است. هیچ کدام از نیروهای پلیسی انگلستان نمی توانند بگویند که همه کارها را به درستی انجام می دهند و زمینه هایی برای پیشرفت وجود دارد. پلیس خیلی کارهای مثبتی انجام داده اما فقط به مشکلات تمرکز می شود.

وی ادعا کرد: در ماه رمضان از اهالی دعوت می‌شود که افطارشان را در مرکز پلیس باز کنند. 

وی گفت: وقتی گروه نژادپرستی به نام ای دی ال (EDL) در شهر یورک انگلستان حاضر شد، امامان، مساجد، فعالان فرهنگی به این گروه چای و بیسکویت می دادند و از آنها خواهش می کردند که بیایند و‌ گفتگو کنند و این گروه نژادپرست دیگر به شهر یورک انگلستان برنگشته است.

دبیر مجمع انجمن های اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا در پاسخ به این سخنان تاکید کرد: البته ممکنه افسران چند تا کار مثبت هم در رزومه خود داشته باشند. در محرم که پخش آب و بروشور و برنامه های عمومی داریم که افسران کمک میک نند که داوطلبین ما مورد حملات نژادپرستی قرار نگیرند. هر کجا که این اتفاق بیافتد باید از افسران تشکر کرد. زمانی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرد مسلمانان شهر بردفورد غذاهایی برای پلیس تهیه کرده اند.

این خبر را هم ببینید:  تمرکز کمیسیون‌های تخصصی بر اولویت‌های نظارتی و تقنینی با رویکرد برنامه محور

*  پلیس انگلستان به اصلاحاتی گسترده نیازمند است

وی افزود: اما موضوع بحث امروز موضوع مهمی است و باید جنایات بررسی شود. این همه قتل، این همه وحشیگری این همه جنایت نشان دهنده این اسن که پلیس انگلستان به اصلاحاتی گسترده نیازمند است. باید در آموزش پلیس و روش سیستمیک که از آن برای مقابله با خشونت یا هر گونه حادثه دیگری استفاده میکنند، بک تغییر اساسی ایجاد شود.

* نسبت به قتل «شان ریگ»، «دَرِن کامبِربَچ»، و «سیسمون فرنسس» پاسخگو باشید

دولت آبادی افزود: بیش از هشت سال از قتل «شان ریگ» می‌گذرد و هنوز عدالتی برقرار نشده است. در قرآن کریم آمده که: «هر کس انسانی را جز برای حق، [قصاص] یا بدون آنکه فسادی در زمین کرده باشد، بکشد، چنان است که همه انسان ها را کشته» (آیه ۳۲ سوره مبارک مائده). نسبت به قتل «شان ریگ»، قتل «دَرِن کامبِربَچ»، قتل «سیسمون فرنسس» پاسخگو باشید. عدالت برقرار نشده و کسی دستگیر نشده است. چرا پرونده ها باز مانده اند؟

رییس واحد فرهنگ و قومیت پلیس یورکشایر شمالی در نهایت گفت: فکر نمی‌کنم منصفانه باشد که در خصوص مسئله‌ای که مطلع نیستم، صحبت کنم.

انتهای پیام/