رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
  • الخميس ۷ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 21 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  نشست‌های سخنگوی هیأت‌رئیسه مجلس هفتگی می‌شود/ اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری به خرداد ۱۴۰۰ می‌رسد به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدحسین فرهنگی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی امروز (شنبه ۶ دی) در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: جلسات اطلاع‌رسانی مجلس قرار است به صورت مستمر و هفتگی و […]

به گزارش جامعه نیوز:

 نشست‌های سخنگوی هیأت‌رئیسه مجلس هفتگی می‌شود/ اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری به خرداد ۱۴۰۰ می‌رسد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدحسین فرهنگی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی امروز (شنبه ۶ دی) در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: جلسات اطلاع‌رسانی مجلس قرار است به صورت مستمر و هفتگی و به مانند سایر قوا و نهادها برگزار شده و تلاش کنیم به سؤالات افکارعمومی پاسخ دهیم. 

وی افزود: موضوع انتخابات ریاست جمهوری و اصلاح قانون آن بخشی از سؤالات جامعه است، ضمن اینکه مباحث کمیسیون‌ها مانند شفافیت آرای نمایندگان هم از دیگر موضوعات مطروحه در اذهان است. 

فرهنگی درباره شفافیت آرای نمایندگان تصریح کرد: این طرح در اولین روزهای مجلس اعلام وصول شده و به کمیسیون‌های آئین نامه داخلی ارجاع شد و سپس برای بررسی‌های بیشتر به مرکز پژوهش‌های مجلس ارجاع شده و در کمیسیون آئین‌نامه بحث‌های زیادی در این باره صورت گرفت. 

وی گفت: باید هم شفافیت آرا و هم مراقبت از شفافیت و حفظ استقلال و عدم تحت فشار قرار گرفتن نمایندگان را با اجرای این طرح مدنظر قراردهیم و به همین دلیل، هم شفافیت را دنبال می‌کنیم و هم باید جایگاه و شأن نمایندگان حفظ شود. 

وی تصریح کرد: امضاهایی در مجلس از سوی نمایندگان جمع‌آوری شده تا طرح شفافیت آرا خارج از نوبت بررسی شود، همچنین طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری و اصلاح قانون انتخابات شوراها و بهبود زنجیره تولید فولاد هم از دیگر دستورکارهای هفته دیگر مجلس است. 

ادامه دارد … 


این خبر را هم ببینید:  ربیعی: مردم نباید از رعایت پروتکل‌ها خسته شوند/ انتقال ویروس از انسان به حیوان مشاهده شده است

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها