رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 9 May

به گزارش جامعه نیوز:  نرم افزارهای تفسیر قرآن بستر تحقیقات کیفی را فراهم می کنند   به گزارش خبرگزاری فارس از قم،آیت الله محمود رجبی در مراسم رونمایی از نرم افزارهای قرآنی «دانشنامه تفسیر صافی» و «دانشنامه تفسیر طبری» که به همت مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی(نور) به صورت مجازی و حضوری برگزار شد، اظهار […]

به گزارش جامعه نیوز:

 نرم افزارهای تفسیر قرآن بستر تحقیقات کیفی را فراهم می کنند

  به گزارش خبرگزاری فارس از قم،آیت الله محمود رجبی در مراسم رونمایی از نرم افزارهای قرآنی «دانشنامه تفسیر صافی» و «دانشنامه تفسیر طبری» که به همت مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی(نور) به صورت مجازی و حضوری برگزار شد، اظهار کرد: اساس کلام نورانی قرآن کریم، مشخصه اصلی ماه رمضان، نزول قرآن در این ماه عزیز است که اهمیت و عظمت فعالیت های قرآنی به خصوص فعالیت های پژوهشی در این زمینه به گونه ای است که زبان از بیان آن قاصر است.

وی با اشاره به اینکه  قرآن مجید به جهت آن که کلام مستقیم خداوند است دارای عظمت الهی است، گفت: بر این اساس، انجام کارهای علمی و پژوهشی در رابطه با قرآن نیز دارای اهمیت و جایگاه ویژه ای قرار می گیرند.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ادامه داد: تنها متن مورد پذیرش و اتفاق همه مسلمانان قرآن است که از آن می شود به عنوان یک زبان مشترک برای جامعه بشری برای عرضه فرهنگ اسلام یاد کرد.

وی با بیان اینکه قرآن به لحاظ هدفی که برای آن تعیین شده است راه و رسم زندگی و راه سعادت را نشان می دهد، گفت: نمونه مشابهی از این کتاب نداریم که از لحاظ دینی و معرفتی بخواهد راه سعادت بشر را نشان بدهد بنابراین نمی شود این کتاب را مورد قیاس با هیچ کتاب دیگری قرار داد.

آیت الله رجبی بیان کرد: نرم افزارهایی که در این مرکز تولید می شود، ایجاد فرصت و زمان را برای گام های بعدی در زمینه تحقیق به چندین گام جلو می برد و زمینه را برای گام های بعدی تحقیقات فراهم می کند.

این خبر را هم ببینید:  جریمه بیش از 18 هزار خودروی ناقض محدودیت تردد شبانه در قزوین

انتهای پیام/۷۸۰۰۵


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها