پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
نخستین ماهواره چوبی جهان با دوربین سلفی به مدار زمین می‌رود - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

نخستین ماهواره چوبی جهان با دوربین سلفی به مدار زمین می‌رود

به گزارش جامعه نیوز:

 نخستین ماهواره چوبی جهان با دوربین سلفی به مدار زمین می‌رود

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، یک شرکت فنلاندی قصد دارد نخستین ماهواره چوبی جهان را برای آزمایش مناسب بودن چوب برای استفاده در سال جاری به مدار زمین پرتاب کند.

این پروژه‌ به نام «ویزا وودست» (WISA WOODSAT) می‌خواهد یک ماهواره کوچک را با پوسته بیرونی ساخته شده از تخته سه‌لا(تخته لایه) به فضا بفرستد.

«WISA WOODSAT» یک نانو ماهواره براساس استاندارد محبوب «CubeSat» است؛ کیوب‌ست به نوعی از ماهواره‌های کوچک گفته می‌شود که به‌صورت ماهواره‌ای متشکل از واحدهای مکعب‌شکل در ابعاد ۱۰×۱۰×۱۰ سانتی‌متر و وزنی در حدود ۱۳۰۰ گرم تعریف شده‌اند.

این نانوماهواره که ۱۰ سانتی متر طول و یک کیلوگرم وزن دارد، به مدت طولانی در مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین در معرض دماهای شدید، فشار خلاء و تابش‌‌های فضایی و سایر تشعشعات قرار خواهد گرفت.

موشک الکترون شرکت پرتاب فضایی «راکت لب» نخستین ماهاوره چوبی جهان به همراه دوربین سلفی را از مرکز پرتاب ماهیا در نیوزیلند به مدار زمین خواهد برد.

این ماهواره برای مدت طولانی به منظور  ارزیابی عملکرد آن در سایر ساختارهای فضایی آینده، مانند ایستگاه‌های فضایی یا حتی فضاپیماها در مدار باقی خواهد ماند.

14000225000417 Test NewPhotoFree - نخستین ماهواره چوبی جهان با دوربین سلفی به مدار زمین می‌رود

 

انتهای پیام/ 


این خبر را هم ببینید:  بررسی ابعاد طرح «ابتکار کمربند و راه چین» و فرصت‌های تجاری جدید ایران