رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
  • الأحد ۹ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 27 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  نحوه تعیین حدنصاب کمیسیون قضایی و حقوقی مشخص شد به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان در جریان بررسی طرح الحاق یک تبصره به ماده ۳۸ قانون آئین نامه داخلی مجلس با کلیات آن با ۱۷۴ رأی موافق، ۳۹ رأی مخالف و ۷ […]

به گزارش جامعه نیوز:

 نحوه تعیین حدنصاب کمیسیون قضایی و حقوقی مشخص شد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان در جریان بررسی طرح الحاق یک تبصره به ماده ۳۸ قانون آئین نامه داخلی مجلس با کلیات آن با ۱۷۴ رأی موافق، ۳۹ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۵ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

 طرح مذکور که برای بررسی بیشتر به کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس ارجاع شده بود، با حضور مسئولان دستگاه های اجرایی ذیربط و مرکز پژوهش های مجلس مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و در تاریخ ۲۱ مرداد ۹۹ با اصلاحاتی در عنوان و متن به تصویب رسید.

 براساس ماده واحده این طرح در دوره یازدهم هیات مشترک رؤسای شعب و هیات رئیسه مجلس می تواند حداقل اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی را تائید کند.

عده‌ای از موافقان این طرح بر این نظرند که بهتر است برای به حدنصاب رسیدن این کمیسیون ۷ نفر به صورت ثابت در آن عضو شوند سپس از هر کمیسیون نیز نماینده ای برای عضویت در کمیسیون قضایی و حقوقی انتخاب شود.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها