پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

نجات نوجوان سیریکی که ۳ بار ایست قلبی کرد!

به گزارش جامعه نیوز:

 نجات نوجوان سیریکی که ۳ بار ایست قلبی کرد!

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، پدر نیما نوجوان ۱۴ ساله ای که سه بار فرزندش دچار ایست قلبی و تنفسی شده و با همت کادر درمان بیمارستان شهید محمدی از مرگ حتمی نجات یافته بود گفت: حدود ۲ ماه پیش فرزندم دچار حالت تهوع و استفراغ شد که به صورت سرپایی در سیریک ویزیت و با دستور دارویی ترخیص شد اما روز بعد فرزندم دچار ضعف و بیحالی و بدنبال آن تشنج شد که در زمان انتقال به بیمارستان میناب دچار ایست قلبی گردید که با کمک کارکنان اورژانس و لطف خدا از مرگ نجات یافت.

وی در ادامه افزود: با توجه به حال وخیم و شرایط بد فرزندم  تصمیم به انتقال او به شهر یزد را داشتم که در زمان انتقال در  آمبولانس حال او وخیم شد، با توجه به شرایط بحرانی پیش آمده و مسافت طولانی تصمیم به انتقالش به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس را گرفتم. بعد از انتقال و  در زمان ورود به بخش اورژانس شهید محمدی، برای دومین بار فرزندم دچار ایست قلبی شد که با همکاری سریع و به موقع کارکنان فوریت‌های بخش اورژانس مجددا از دام مرگ رهایی یافت.

پدر نیما با عنوان اینکه نجات نیما مثل یک معجزه بود گفت:  من جان فرزندم را مدیون لطف خدا و  زحمات پزشکان و کارکنان بیمارستان شهید محمدی بندرعباس هستم .

دکتر احسان رمضانیان نیک فوق تخصص ریه، با اشاره به اینکه در بررسی اولیه بیمار در بخش فوریتها،  وجود آمفیزم زیر جلدی و پنومو توراکس دو طرفه برای بیمار محرز گردید گفت:  با همکاری گروه طب اورژانس و سرویس جراحی برای بیمار ۲ عدد چست تیوب تعبیه و با توجه به شرایط ناپایدار علائم حیاتی، جهت ادامه درمان به بخش آی سی یو داخلی ۲ بیمارستان منتقل شد.

این خبر را هم ببینید:  تعیین تکلیف یک میلیون پرونده ثبت اسناد تا پایان سال

دکتر رمضانیان در ادامه با عنوان اینکه این بیمار دچار  اختلال رشد بود و به نسبت هم سن و سالهای خودش از جثه کوچکتری برخوردار بود، اظهار کرد: به احتمال زیاد بیمار مبتلا به یک میوپاتی ژنتیکی زمینه‌ای هم هست که با توجه به این ضعف عضلانی،  بیمار بعد از بستری شدن در آی سی یو برای سومین بار، دچار ایست قلبی شد که با موفقیت تحت عملیات احیای قلبی و ریوی قرار گرفت و علائم حیاتی او  پایدار شد.

بعد از آن بیمار ۵۱ روز در بخش آی سی یو داخلی ۲ بستری و تحت اقدامات درمانی، مراقبت‌های پرستاری بالینی قرار گرفت و در نهایت پس از انجام تراکئوستومی و جدا شدن از دستگاه تهویه مکانیکی با حال عمومی مساعد به بخش منتقل و ترخیص شد.

دکتر رمضانیان در خاتمه  با عنوان اینکه نجات جان این بیمار یک اقدام درمانی تیمی بود که با همکاری و تلاش کارکنان بخش های اورژانس و فوریت ها، پزشکان طب اورژانس، کارکنان  بخش آی سیو ۲ و داخلی ریه به انجام رسیده است. از همکاری دکتر آرش رحیمی متخصص جراحی   دکتر عنایت الله حمزه ای متخصص داخلی مغز و اعصاب و دکترالهه بهبودی متخصص ENT و دکتر مریم اختری رزیدنت داخلی،  سرپرستار و پرستاران بخش آی سی یو داخلی ۲  قدردانی کرد.

انتهای پیام/ ۸۸۰۵۵


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *