پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
نباید اصلاح ماده 8 قانون بیمه اجباری موجب افزایش مبلغ بیمه شخص ثالث شود - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

نباید اصلاح ماده ۸ قانون بیمه اجباری موجب افزایش مبلغ بیمه شخص ثالث شود

به گزارش جامعه نیوز:

 نباید اصلاح ماده ۸ قانون بیمه اجباری موجب افزایش مبلغ بیمه شخص ثالث شود

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۲۷ مهر) جلسه علنی مجلس و در مخالفت با کلیات لایحه اصلاح ماده (۸) قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه اظهار داشت: براساس این لایحه مبلغ بیمه شخص ثالث افزایش می‌یابد.

وی افزود: براساس مصوبه کمیسیون، تعهدات شرکت‌های بیمه در پرداخت خسارت‌های خودروهای غیرمتعارف افزایش می‌یابد که این موضوع منجر به افزایش ریسک شرکت‌های بیمه گر و در نتیجه رشد حق بیمه خواهد شد.

عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: در قانون کنونی بیمه گر خودروهای متعارف در حد تعهد قرارداد حق بیمه شخص ثالث را پرداخت می کند.

سلیمی گفت: هرچند قبول داریم که ثروتمندان باید حق بیمه بیشتری پرداخت کنند اما اگر مصوبه کمیسیون به قانون تبدیل شود حق بیمه شخص ثالث افزایش می یابد.

عضو هیات رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: دارندگان خودروهای غیرمتعارف با پذیرش ریسک تردد در محیط های پر خطر به اخذ بیمه بدنه تشویق می شوند که این موضوع نیز می تواند در جبران خسارت موثر باشد ضمن اینکه این لایحه موجب تبعیض می‌شود. 

انتهای پیام/ 


این خبر را هم ببینید:  سوئیس و اروپا نباید تحت تاثیر فشارهای آمریکا قرار گیرند