پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
نایب رئیس مجلس: اوراق سلف نفت ماهیت قانونی ندارد/نظر مجلس فروش نفت به صورت کالا در بورس است - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

نایب رئیس مجلس: اوراق سلف نفت ماهیت قانونی ندارد/نظر مجلس فروش نفت به صورت کالا در بورس است

به گزارش جامعه نیوز:

 نایب رئیس مجلس: اوراق سلف نفت ماهیت قانونی ندارد/نظر مجلس فروش نفت به صورت کالا در بورس است

سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس  با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی با فروش هرگونه اوراق مخالف است، اظهار داشت: در فروش اوراق جنسی معامله نمی‌شود و فروشی اتفاق نمی‌افتد و در اصل نوعی بدهی برای دولت خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اوراق سلف نفت در حال حاضر ماهیت قانونی ندارد، افزود: متأسفانه دولت‌ها چون توان پرداخت بدهی‌های معوقه را ندارند، مجبورند این بدهی‌ها را بی‌ارزش کنند، که این امر با ایجاد تورم اتفاق می‌افتد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه هر بدهی که امروز برای دولت خلق شود، تورمی را در آینده رقم می‌زند، گفت: دولت آینده هم ناچار به اداره کشور است و مجبور خواهد بود سیاستی در پیش بگیرد که تورم افزایش یابد تا ارزش بدهی خود را کم کند.
قاضی‌زاده هاشمی با تأکید براینکه فروش اوراق سلف نفت شاید بتواند نقدینگی امروز را مهار کند، اما بر افزایش تورم در آینده اثر مستقیم دارد، بیان کرد: اگر نفت به صورت کالا در معاملات بورس فروخته شود، امری بسیار پسندیده است و مجلس با فروش هرگونه کالا در بورس موافق است. اما فروش اوراق را به مصلحت نمی‌دانیم.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  دولت سیزدهم؛ چالش‌ها و فرصت‌ها