پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
ناگفته‌هایی از جنگ ۳۳ روزه به زودی منتشر می‌شود - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

ناگفته‌هایی از جنگ ۳۳ روزه به زودی منتشر می‌شود

به گزارش جامعه نیوز:

ناگفته‌هایی از جنگ ۳۳ روزه به زودی منتشر می‌شود

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، همزمان با چهاردمین سالروز جنگ سی‌وسه‌ روزه، کتاب «ناگفته‌های جنگ ۳۳ روزه» با هدف واکاوی تجاوز رژیم صهیونیستی به لبنان در سال ۲۰۰۶ میلادی، به‌زودی از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار نشر می‌شود.

این کتاب که برگردان «صفحات مجهوله من حرب تموز ۲۰۰۶» است، توسط صفاءالدین تبرائیان به فارسی ترجمه شده و یکی از نکات برجسته آن، گفتار اختصاصی نبیه برّی، رئیس مجلس لبنان در مقدمه ترجمه فارسی این کتاب است.

تاکنون درباره جنگ تحمیلی ۳۳ روزه صهیونیست‌ها با لبنان آثار فراوانی منتشر شده که در آن به ریشه‌ها و علل وقوع جنگ و اتفاقات مهم آن پرداخته شده است و البته در اکثر قریب به اتفاق این کتاب‌ها مسائل نظامی در اولویت قرار دارد، اما در کتاب «ناگفته‌های جنگ ۳۳ روزه» به نکات کمتر دیده و شنیده شده جنگ پرداخته می‌شود. 

خواننده در این اثر با چگونگی انتقال پیام‌های سرّی میان سیدحسن نصرالله و رئیس مجلس لبنان و متن‌ها و درگیرهای پشت پرده سیاسی میان بازیگران منطقه‌ای آشنا می‌شود و فضای دیپلماتیک پشت جبهه را به خوبی درمی‌یابد.

این اثر به‌زودی از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  آیت الله جنتی: اهانت به قرآن کریم، اهانت به همه ادیان ابراهیمی است