رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

به گزارش جامعه نیوز:  نامه دفاتر بسیج دانشگاه‌های علوم پزشکی به وزیر بهداشت / جلوی اجرای طرح واکسن پولی را بگیرید به گزارش حوزه تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور طی نامه ای از سعید نمکی وزیر بهداشت خواستند تا جلوی اجرایی شدن طرح واکسن پولی […]

به گزارش جامعه نیوز:

 نامه دفاتر بسیج دانشگاه‌های علوم پزشکی به وزیر بهداشت / جلوی اجرای طرح واکسن پولی را بگیرید

به گزارش حوزه تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور طی نامه ای از سعید نمکی وزیر بهداشت خواستند تا جلوی اجرایی شدن طرح واکسن پولی را گرفته و حداکثر توان خود را در راستای تسریع در روند واکسیناسیون رایگان ملی و نیز پاس‌داشت اهداف انقلاب و رسیدگی به قشر مستضعف و محروم جامعه و جلوگیری از تشدید شکاف طبقاتی به میدان آورد.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سیاست دولت جمهوری اسلامی، سیاستی در جهت حمایت از قشرهای مستضعفین باشد.

مقام معظم رهبری 

جناب آقای دکتر سعید نمکی؛ وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش کشور

سلام علیکم

با توجه به اظهار نظرهای ضد و نقیض مسئولین دولتی پیرامون «واکسن پولی» در روزهای اخیر، به نحوی که یک روز این خبر تایید و روز دیگر توسط مسئولی دیگر تکذیب می‌شود، مسئولی سخن از توزیع آن در داروخانه‌ها و دیگری از توزیع رایگان آن بین کارگران خبر می‌دهد، لازم دانستیم برخی نکات را با شما در میان بگذاریم.

جناب آقای دکتر نمکی، همانطور که مستحضرید، انقلاب ما، انقلاب مستضعفین و کوخ‌نشین‌ها بود نه انقلاب مرفهین بی‌درد و کاخ‌نشین ها. تاکیدات بی‌شمار بزرگان انقلاب، بالاخص بنیان‌گذار آن، امام راحل(ره) بر پاس‌داشتن قشر مستضعف و محروم بوده و می‌باشد.

اگر بنا باشد در این نظام، قشر خاصی از مردم در اولویت دریافت خدمات مختلف قرار بگیرند، یقینا آن قشر، قشر پابرهنگان و مستضعفین هستند و نیز می‌دانیم که برخی از مسئولان به بهانه‌های مختلف، سخن از واکسن پولی و فروش واکسن در کنار روند واکسیناسیون رایگان ملی به میان می‌آورند.

این خبر را هم ببینید:  بازدید از پروژه بهسازی پیاده روها و مسیر دوچرخه خیابان کریمخان

سوالی که اینجا به وجود می‌آید این است که آیا این کار غیر از فراموش کردن آرمان‌های مقدس انقلاب است؟

چرا باید عده‌ای مرفه و عجول به خاطر بهره‌مندی از منابع ثروت، زودتر از قشر مستضعف و محرومی که بار این انقلاب را به دوش می‌کشند، از واکسن بهره‌مند شوند؟

آیا این انصاف است که مردم مستضعفی که در این شرایط سخت اقتصادی و همه‌گیری کرونا برای سیر کردن شکم خانواده‌ی خود هر روز خطر ابتلا را به جان می‌خرند و برای کسب روزی در اجتماع حضور پیدا می‌کنند، باید منتظر رسیدن نوبت واکسیناسیون خود بمانند و از سوی دیگر، افرادی به راحتی با خرید واکسن، خود و خانواده‌ی خود را ایمن کنند؟ چرا باید کشوری اسلامی تصمیم بر فروش واکسن در کنار واکسیناسیون رایگان بگیرد درحالی که هیچ کشوری حتی بی‌دین‌ترین آن‌ها نیز چنین تصمیمی نگرفته است!

به وجود آمدن رانت و بازار سیاه واکسن،  قیمت‌های کاذب و نجومی به دلیل مطابقت نکردن عرضه و تقاضا، توزیع غلط و… نیز از دیگر آفات این طرح است که قابل پیش‌بینی می‌باشد.

در پایان از شما به عنوان وزیر محترم بهداشت و سکان‌دار سلامت مردم ایران تقاضا داریم تا با موضع‌گیری قاطع خود، جلوی اجرایی شدن طرح واکسن پولی را گرفته و حداکثر توان خود را در راستای تسریع در روند واکسیناسیون رایگان ملی و نیز پاس‌داشت اهداف انقلاب و رسیدگی به قشر مستضعف و محروم جامعه و جلوگیری از تشدید شکاف طبقاتی به میدان آورید و بدانید که قطعا «اِنَّ الله یُدافع عن الّذین آمنوا»
و السلام علیکم و رحمت الله و برکاته

این خبر را هم ببینید:  نشست اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و چین با ظریف

بسیج دانشجویی مجموعه یشفین، زنجان
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی البرز
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گرگان
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بجنورد
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کاشان
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی رشت
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی دزفول
بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی سراب
بسیم دانشجویی دانشکده علوم پزشکی میبد

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها