رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
  • الأحد ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 24 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  نامه جنبش عدالتخواه به دادستان کشور | درخواست برای برخورد با دروغ‌پراکنان درباره ارتباط FATF با خرید واکسن کرونا به گزارش حوزه دانشگاهی خبرگزاری فارس، جنبش عدالت‌خواه دانشجویی طی نامه ای با اشاره به اظهارات عوام فریبانه برخی درباره ارتباط پرونده FATF با بحث خرید واکسن کرونا از حجت الاسلام منتظری دادستان […]

به گزارش جامعه نیوز:

 نامه جنبش عدالتخواه به دادستان کشور | درخواست برای برخورد با دروغ‌پراکنان درباره ارتباط FATF با خرید واکسن کرونا

به گزارش حوزه دانشگاهی خبرگزاری فارس، جنبش عدالت‌خواه دانشجویی طی نامه ای با اشاره به اظهارات عوام فریبانه برخی درباره ارتباط پرونده FATF با بحث خرید واکسن کرونا از حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور به عنوان مدعی العموم خواست که علیه این قبیل خلاف واقع گویی‌ها اعلام جرم کرده و برخورد قانونی لازم را با مسببان دروغ پراکنی داشته باشد. 

متن این‌ نامه به شرح زیر است:

حجت الاسلام و المسلمین منتظری

داداستان محترم کل کشور

در روزهای گذشته شاهد آن بودیم که برخی از چهره‌های سیاسی با اظهارات خلاف واقع خودشان در رابطه با واردات واکسن کرونا دست به تشویش اذهان عمومی زدند.

به طور مشخص جناب آقای علی مطهری نماینده سابق مجلس در اظهاراتی فرمودند “به خاطر این که در لیست سیاه FATF قرار داریم نتوانستیم پنجاه میلیون دلار مبلغ سهمیه ایران از واکسن کرونای سازمان جهانی بهداشت برای هشت میلیون ایرانی را منتقل کنیم و سهمیه ایران باطل شد. مجمع تشخیص مصلحت نظام باید پاسخگو باشد”.

همچنین جناب آقای علی ربیعی سخنگوی محترم دولت اظهار داشتند که: “در مورد واکسن قبلاً همکاران من در وزارت بهداشت توضیحات مفصلی ارائه دادند اما در مورد انتقال پول بنابر قوانین تحریم و قواعد FATF چندین مرحله امکان انتقال پول با مشکل مواجه شد و با موانعی رو به رو بودیم.”

هر دو این بزرگواران درحالی تامین واکسن کرونا را با حل مسئله FATF گره زده‌اند که رئیس بانک مرکزی و همچنین وزیر محترم بهداشت که عالی ترین مقامات در زمینه تامین واکسن و تامین مالی مربوط به آن هستند اظهار کردند که از این جهت مشکلی برای ایران وجود ندارد و تاثیر FATF در تامین واکسن جدی نیست.

این خبر را هم ببینید:  رهبر انقلاب: امروز با نگاه درست می‌توانیم از مدل بسیج مردمی استفاده کنیم/ دست تحریف در کمین دفاع مقدس است

واضح است که با توجه به مطرح شدن مجدد مسئله FATF در مجمع تشخیص این قبیل اظهارات با جنبه‌هایی عوام فریبانه قصد تشویش اذهان عمومی را در رابطه با پرونده FATF دارد درحالی که مشکلات پیش رو کاملا مرتبط با تحریم های ظالمانه آمریکا است.

لذا جنبش عدالتخواه دانشجویی از شما به عنوان مدعی العموم درخواست دارد که علیه این قبیل خلاف واقع گویی ها اعلام جرم کنید و برخورد قانونی لازم را با مسببان دروغ پراکنی داشته باشید.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها