رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۵ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Wednesday 23 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  نامه به کمیته حقوق بشر و پارلمان اروپا | دسترسی قربانیان ترور را به عدالت فراهم کنید به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، زهره الهیان رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به خانم ماریا ارنا، رئیس کمیته حقوق بشر پارلمان اروپا ضمن حمایت از قربانیان ترور و خانواده ایشان، […]

به گزارش جامعه نیوز:

 نامه به کمیته حقوق بشر و پارلمان اروپا | دسترسی قربانیان ترور را به عدالت فراهم کنید

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، زهره الهیان رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به خانم ماریا ارنا، رئیس کمیته حقوق بشر پارلمان اروپا ضمن حمایت از قربانیان ترور و خانواده ایشان، خواستار دسترسی قربانیان به عدالت به منظور محاکمه عاملان این ترورها شد.

متن این نامه به شرح ذیل است:

سرکار خانم ماریا ارنا ریس کمیته حقوق بشر پارلمان اروپا 

با سلام 

همانگونه که مطلعید روز ۲۱ اوت برابر ۳۱ مرداد مصادف با روز بین‌المللی یادبود و احترام به قربانیان تروریسم است. متاسفانه هر ساله تعداد بیشمار مردم جهان، به ویژه غیرنظامیان، زنان و کودکان، قربانی اعمال تروریستی می‌شوند.

در جمهوری اسلامی بیش از ۱۷ هزار شهروند ایرانی مظلوم، قربانی اقدامات تروریستی و نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بنیادین بشر از جمله حق حیات، حق امنیت و حق سلامت توسط گروه‌های تروریستی به ویژه اعضای سازمان مجاهدین خلق (گروهک منافقین) شده‌اند.

از مردم عادی کوچه و خیابان، زنان و کودکان تا دانشمندان هسته‌ای و مسئولین عالیرتبه دولتی و نظامی مورد حمایت ددمنشانه تروریست‌ها قرار گرفته‌اند.

باوجود آنکه یکی از تعهدات مهم دولت‌ها مبارزه با بی‌کیفری و در این راستا تعهد داده‌اند از رهگذر معاضدت قضایی و اداری در موضوعاتی مانند شناسایی و پیگرد مجرمین، استرداد آنها و توقیف دارایی‌هایشان که باید برای جبران خسارت قربانیان به کار گرفته شود، همکاری کنند اما متاسفانه امروزه اکثر تروریست‌ها با پناهندگی در کشورهای اروپایی همچنان به برنامه‌ریزی علیه مردم ایران اقدام می‌کنند.

انتظار می‌رود شاهد آن باشیم که دولت‌های اروپایی با پیگیری پارلمان اروپا بر اساس حسن نیت و اصل پایبندی به تعهدات بین‌المللی عمل کنند و ضمن حمایت از قربانیان ترور و خانواده ایشان، دسترسی قربانیان به عدالت را فراهم کند و با محاکمه عاملان این ترورها که در کشورهای آنها زندگی می‌کنند، به روندی بی‌کیفری تروریست‌ها پایان دهند و گامی مؤثر در مبارزه با تروریسم بردارند.

13990610000490 Test NewPhotoFree - نامه به کمیته حقوق بشر و پارلمان اروپا | دسترسی قربانیان ترور را به عدالت فراهم کنید

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها