رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
  • الإثنين ۳ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Monday 21 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  ناظرین مجلس در شورای اقتصاد از کمیسیون برنامه و بودجه انتخاب شوند به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه ۱۶ شهریور) در تذکری با استناد به ماده ۲۱۶ آیین‌نامه گفت: در جلسه علنی امروز انتخاب ناظر […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ناظرین مجلس در شورای اقتصاد از کمیسیون برنامه و بودجه انتخاب شوند

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه ۱۶ شهریور) در تذکری با استناد به ماده ۲۱۶ آیین‌نامه گفت: در جلسه علنی امروز انتخاب ناظر در شورای اقتصاد براساس کاندیداهای معرفی شده از کمیسیون اقتصادی اعلام شد. این‌که ناظران باید از کدام کمیسیون به مجلس شورای اسلامی معرفی شوند بستگی به وظایف آن شورا دارد.

وی افزود: وظایف شورای اقتصاد به سازمان برنامه و بودجه برمی‌گردد کما این‌که دبیرخانه شورای اقتصاد در این سازمان مستقر است؛ ما با همین استدلال در جلسه قبلی از شما خواستیم که این موضوع را مورد بررسی قرار دهید اما به یکباره در این جلسه اعلام شد که کاندیداهای مربوطه از کمیسیون اقتصادی هستند.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی هر کدام برای خود وزنی دارند و حرف‌هایشان را مبتنی بر استدلال بیان می‌کنند پس هیات رییسه نباید حالت قیم نمایندگان را داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: وظیفه هیات رییسه اداره جلسات و توجه به صحبت‌های نمایندگان است پس در این مورد اگر تصمیمی در هیات رییسه گرفته شده باید از نمایندگان مخالف دعوت می‌شد نه این‌که یکباره اعلام شود تصمیم هیات رییسه اجرا می‌شود.

محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر مفتح گفت: شما و آقای حاجی بابایی در جلسه قبلی این موضوع را مطرح کردید و من این موضوع را برای بررسی بیشتر از دستور کار خارج کردم.

وی افزود: موضوع در هیات رییسه بحث شد، تاکنون روال این بوده که ناظر در شورای اقتصاد از کمیسیون اقتصادی انتخاب شود.

قالیباف گفت: اصلاح این موضوع احتیاج به تجدیدنظر در وظایف کمیسیون‌ها دارد موضوعی که به مرکز پژوهش‌ها برای بررسی ارائه شده تا پیشنهاد جهت اصلاح آیین‌نامه به مجلس شورای اسلامی ارائه شود؛ فعلا طبق روال گذشته کاندیداها از کمیسیون اقتصادی معرفی شده‌اند.

انتهای پیام/ 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها