پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

میرتاج الدینی: ایجاد یک میلیون و ۳۰۰ هزار شغل با اجرای قانون تسهیل در صدور مجوزهای کسب و کار

به گزارش جامعه نیوز:

 میرتاج الدینی: ایجاد یک میلیون و ۳۰۰ هزار شغل با اجرای قانون تسهیل در صدور مجوزهای کسب و کار

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام سید محمدرضا میرتاج الدینی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه ۲۴ شهریور ماه) در جلسه علنی و در جریان بررسی گزارش کمیسیون جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مورد طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار به عنوان موافق اظهار داشت: صدور مجوزها یکی از موانع اصلی کسب و کار و تولید در کشور محسوب می‌شود که بایستی در سال رفع موانع تولید این موانع را از سد راه فعالان اقتصادی برداریم.

وی افزود: مجوزها در دو بخش تایید محور و ثبت محور هستند که تعدادی از این مجوزها مانند سلامت، محیط زیست، امنیت، بهداشت عمومی، منابع طبیعی و تغییر کاربری در زمره تایید محورها محسوب می‌شوند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بیش از ۲۰ مجوز در کشور ثبت محور هستند که دستگاه‌های دیگر فقط باید نظارت کنند که این استانداردها رعایت می‌شود که البته اکثر این نظارت‌ها آنلاین هستند.

میرتاج الدینی گفت:‌شکستن انحصارها با قانونی شدن صدور مجوز در کسب و کار اجرایی خواهد شد و نبایستی اجازه دهیم برخی کسب و کارها در اختیار برخی افراد خاص قرار گیرد، به همین دلیل باید با صدور مجوزهای کسب و کار و تسهیل این روند، شفافیت را افزایش دهیم.

وی افزود: در صورت اجرای طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در کشور بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار شغل ایجاد خواهد شد و انحصارات استثماری پایان می‌پذیرد.

این خبر را هم ببینید:  علت خاموشی‌ها و افت فشارهای اخیر ایلام مشکل فنی بود

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *