رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 126 خبر


  • سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Tuesday 27 October
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  میرتاج‌الدینی: نظارت بر بازار باید قاطعانه و مانند شرایط جنگی دوران دفاع مقدس باشد حجت‌الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره رها شدن بازار از سوی دولت و عدم نظارت بر قیمت اجناس اظهار داشت: متاسفانه دولت بازار را رها […]

به گزارش جامعه نیوز:

 میرتاج‌الدینی: نظارت بر بازار باید قاطعانه و مانند شرایط جنگی دوران دفاع مقدس باشد

حجت‌الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره رها شدن بازار از سوی دولت و عدم نظارت بر قیمت اجناس اظهار داشت: متاسفانه دولت بازار را رها کرده و نظارتی بر آن ندارد. 

وی با بیان اینکه نوسان قیمت‌ها به دلیل نوسانات ارزی است، گفت:‌ متاسفانه قیمت‌ها خیلی سریع تغییر می‌کند اما دولت باید بازار را مدیریت کرده و اجازه ندهد افراد سودجو در حق مردم اجحاف کند.

نائب رئیس کمیسیون برنامه مجلس تصریح کرد: در شرایط اقتصادی حساس فعلی که در جنگ اقتصادی با دشمنان قرار داریم نظارت بر بازار امری لازم وحتمی بوده و باید قاطعانه دولت اقدام کند.

 میرتاج‌الدینی گفت:‌یکی از کارهای کشور در دوران ۸ سال دفاع مقدس مدیریت بر بازار بود که اجازه نمی‌داد محتکران و افراد سودجو از شرایط جنگی کشور به ضرر مردم سوء استفاده کنند.

وی تصریح کرد: شرایط فعلی بازار مدیریت همه جانبه وقوی از سوی قوه مجریه را لازم دارد و این در حالی است که اقدامات نظارتی دولت نسبت به دهه ۶۰ بسیار بالا رفته و بخشی از انبارها به صورت شفاف و آنلاین در اختیار سامانه‌های دولت است.

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت:‌ عملکرد اتوماسیونی در شرایط فعلی می‌تواند چند قیمتی در بازار را از بین ببرد ضمن اینکه توزیع عادلانه اجناس و کالاها در انبارها و میادین از اهمیت بالایی برخوردار است.

میرتاج‌الدینی خاطرنشان کرد: دولت باید در مقابل تغییر قیمت‌ها، قدرت خرید مردم را حفظ کند ونمی‌توانیم بپذیریم در مقابل افزایش روزانه قیمت اجناس و کالاها قدرت خرید مردم کاهش پیدا کند و دولت فقط نظاره‌گر باشد.

وی تصریح کرد: نمایندگان مجلس بنا دارند با طرح‌های مختلف و اجرایی، قدرت خرید مردم را افزایش دهند و یا اینکه کالاهای اساسی مردم را با استفاده از روش‌های الکترونیکی یا خرید اعتباری تامین کنند.

نائب رئیس کمیسیون برنامه مجلس درباره افزایش قیمت خودرو و نقش دولت در این باره گفت: به نظر می‌رسد دولت در موضوع خودرو قدرت مدیریت خود را از دست داده و نمی‌تواند خودروسازان را مدیریت کند؛ برای مردم قابل قبول نیست هر روز قیمت خودرو به صورت نجومی بالا برود و مشکلات مردم در این حوزه افزوده شود. 

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها