رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 9 May

به گزارش جامعه نیوز:  موفقیت ۷ شهر آذربایجان‌شرقی به عنوان شهر خلاق فرهنگ و هنر به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، سیدقاسم ناظمی امروز در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در آیین معرفی نخستین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر که با حضور وزیر و معاونان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به صورت مجازی برگزار […]

به گزارش جامعه نیوز:

 موفقیت ۷ شهر آذربایجان‌شرقی به عنوان شهر خلاق فرهنگ و هنر

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، سیدقاسم ناظمی امروز در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در آیین معرفی نخستین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر که با حضور وزیر و معاونان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به صورت مجازی برگزار شد، میانه در حوزه موسیقی، شبستر و تبریز در حوزه  ادبیات، اهر در حوزه نمایش و کوزه کنان در حوزه صنایع دستی به عنوان شهر خلاق فرهنگ و هنر  و جلفا و اسکو در حوزه چاپ و بسته بندی شایسته الحاق به شبکه شهرهای خلاق شناخته شدند.

وی افزود: شبکه شهرهای خلاق  فرهنگ و هنر در هفت حوزه ادبیات، موسیقی، صنایع‌دستی و سنتی، مد و لباس، سینما، هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی تشکیل و در دو حوزه چاپ و بسته‌بندی و رسانه و مطبوعات به دلیل به حد نصاب نرسیدن شهرها در مرحله پایانی به عنوان شهرهای شایسته پیوستن به شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر معرفی شدند. 

ناظمی، شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر را  پدیده‌ای پویا عنوان کرد که با سنجش و ارزیابی‌های مکرر شهرهای عضو در تحقق و اجرای برنامه‌های ارایه شده و همچنین پیوستن شهرهای جدید و توسعه موضوعات در دوره‌های آینده، راهی روشن را پیش‌رو خواهد داشت. 

وی افزود: شبکه شهرهای خلاق سال ها است که در مجامع بین المللی مطرح است و از اوایل قرن ۲۱ توسط یونسکو به صورت سالانه شهرهایی به عنوان شهرهای خلاق معرفی می شود.

ناظمی گفت: این شبکه می تواند از ظرفیت های فرهنگی و هنری برای توسعه اشتغال کشور کمک کند و در جلب گردشگری موثر باشد. شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر پدیده ای است که برمبنای تحقق برنامه ها احیا شده است و می تواند نهادهای مختلف را در کنارهم قرار دهد.

این خبر را هم ببینید:  اخبار زنی که به خاطر خودکشی یک مرد کشته شد در صدر خبر رسانه ها

براساس این گزارش در مجموع ۳۵۷شهر از سراسر کشور متقاضی شرکت در شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر بودند که پس از ارزیابی مقدماتی ۱۴۲شهر به مرحله نیمه نهایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر رسیدند. از این میان ۶۰شهر با عنوان شهرهای خلاق فرهنگ و هنر شناخته شدند که این شهرها شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر را تشکیل می دهند.

گفتنی است شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر عنوان طرحی برای شناسایی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری در شهرها و مناطق جغرافیایی ایران با نگاه آمایش سرزمینی و ایجاد شبکه‌هایی برای تعریف همکاری‌ها و برنامه‌های مشترک میان آن‌ها است. اولین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر  با محوریت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین  با مشارکت نهادها و دستگاه‌های فعال فرهنگی و هنری از جمله سازمان شهرداری و دهیاری‌های کشور، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و کمیسیون ملی یونسکو اجرا شد.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها