پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
موضوع بررسی سوابق داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری به کمیسیون ارجاع شد - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

موضوع بررسی سوابق داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری به کمیسیون ارجاع شد

به گزارش جامعه نیوز:

 موضوع بررسی سوابق داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری به کمیسیون ارجاع شد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی ماده ۱۱ طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در ابتدا محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد حذف این ماده را داد ولی بعد از آن امیرحسین قاضی‌زاده رییس جلسه اظهار کرد که این ماده به دلیل ابهامات بسیار و اصلاحات سایر مواد این طرح به کمیسیون شوراها ارجاع شده تا ابهامات آن برطرف شود.

نمایندگان نیز با ارجاع ماده ۱۱ به کمیسیون موافقت کردند. در این ماده آمده است که اعضای شورای نگهبان از سه ماه پیش از ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری به تدریج از داوطلبانی که واجد شرایط ماده (۳۵) این قانون می باشند و به نحوی داوطلبی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام نموده اند، دعوت به عمل آورده تا سوابق داوطلبان و برنامه های آینده آنها را برای اداره امور کشور و احراز شرایط مندرج در اصول ۱۱۵ و ۱۲۱ قانون اساسی بررسی نمایند. داوطلبان باید ضمن ارائه مدرک مربوط به شرایط مندرج در ماده مذکور، پرسشنامه مخصوص اعلام داوطلبی را تکمیل و تحویل شورای نگهبان نمایند.

همچنین ماده ۱۲ این طرح تصویب شد که طبق آن ماده ۶۰ قانون انتخابات ریاست جمهوری حذف می‌شود.

طبق ماده ۶۰ قانون انتخابات ریاست جمهوری وزارت‌ کشور موظف است پس از وصول نظریه شورای نگهبان اسامی نامزدهای ریاست‌ جمهوری را با استفاده از وسایل ارتباط‌ جمعی ظرف مدت دو روز به اطلاع مردم سراسر کشور برساند.

این خبر را هم ببینید:  بازدید فرمانده کل ارتش از مجتمع اوج نیروی هوایی ارتش

انتهای پیام/