رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 27 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  موسوی لارگانی: فروش ۹۵ هزار میلیارد تومانی اموال در بودجه ۱۴۰۰ چوب حراج زدن به دولت است سیدناصر موسوی لارگانی عضو هیئت رئیسه مجلس در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس درباره لایحه بودجه ۱۴۰۰ ارائه شده از سوی دولت به مجلس، اظهار داشت: درآمدهایی که دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۰ […]

به گزارش جامعه نیوز:

 موسوی لارگانی: فروش ۹۵ هزار میلیارد تومانی اموال در بودجه ۱۴۰۰ چوب حراج زدن به دولت است

سیدناصر موسوی لارگانی عضو هیئت رئیسه مجلس در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس درباره لایحه بودجه ۱۴۰۰ ارائه شده از سوی دولت به مجلس، اظهار داشت: درآمدهایی که دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۰ در نظر گرفته، تخیلی است و بسیاری از آن در عملا غیرقابل تحقق است.

وی افزود: در ۲ الی ۳ سال اخیر که تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی تشدید یافته فروش نفت کاهش داشته است و این فشارها و تهدیدها نه تنها وجود دارد بلکه تشدید هم شده است پس برای ما سوال است که چرا دولت علی رغم محقق نشدن فروش یک میلیون بشکه نفت در بودجه سال‌های ۹۸ و ۹۹ فروش نفت در لایحه بودجه ۱۴۰۰، به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه افزایش یافته است.

موسوی لارگانی یادآور شد: تصور آقای روحانی و تیم او در دولت این است که با رفتن ترامپ و بر روی کار آمدن بایدن شاید سبب تحول و دگرگونی در روابط بین دو کشور شود و از این حیث بتواند نفت را به وفور صادر کند اما مگر قرار بر این نبود که ما به جای صادرات نفت خام فرآورده‌های نفتی را صادر کنیم؟

عضو هیئت رئیسه مجلس  تاکید کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب بارها بر بستن چاه‌های نفت تاکید داشتند ما باید برای فرآورده های نفتی پالایشگاه‌ها و پتروپالایشگاه ها را توسعه دهیم اما متاسفانه بروکراسی‌های اداری جلو تحقق بخشیدن به این مهم را سد کرده‌اند و بانکها نیز به جای حمایت به دنبال سودهای بادآورده هستند.

این خبر را هم ببینید:  سایت نظارت میدانی برای پیگیری آنلاین و مداوم اقدامات راه اندازی می شود

وی با بیان اینکه ما به راحتی می توانیم محصولات پتروشیمی را صادر کنیم، گفت: محصولات پتروشیمی جزو تحریم های غضمانه دشمن نیست و ما می توانیم با توسعه هر چه بهتر پالایشگاه ها و پتروشمی به سرعت محصولات خود را هم شدت ببخشیم و هم با کیفیت‌تر کنیم.

موسوی لارگانی به میادین مشترک نفتی و گازی بین ایران و برخی از کشورهای عربی اشاره کرد و یادآور شد: الان کشورهای حاشیه خلیج فارس به وفور از میادین مشترک نفتی بهره برداری می کنند و ما نیز باید بهره برداری و سرمایه گذاری بروی میادین مشترک گازی و نفتی را افزایش بدهیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس می گوید که دولت در بودجه ۱۴۰۰ تصریح داشته که ۹۵ هزار میلیارد تومان از اموال دولتی را واگذار کند و این غیر ممکن است چرا که فقط فروش ۱۳ هزار میلیارد تومان از اموال دولت در سال گذشته محقق شده است که ان هم به طور صحیح و در مسیر درست صورت نگرفته است و البته فروش ۹۵ هزار میلیارد تومان از اموال دولتی در بودحه ۱۴۰۰ چوب حراج زدن به اموال دولت است.

وی گفت: اگر خوشبینانه هم به لایحه بودجه  ۱۴۰۰نگاه کنیم باز ۳۰۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه وجود دارد بنابراین تصور محقق شدن بودجه غیر ممکن است. مجلس از دولت خواسته که خودشان این لایحه بودجه را اصلاح کنند که هنوز اصلاحی صورت نگرفته است.

انتهای پیام/

 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها