پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

موافق وزیر پیشنهادی علوم/ درخشان: زلفی گل چالش‌های تولید علم و جامعه دانشگاهی را می‌شناسد

به گزارش جامعه نیوز:

 موافق وزیر پیشنهادی علوم/ درخشان: زلفی گل چالش‌های تولید علم و جامعه دانشگاهی را می‌شناسد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، عبدالناصر درخشان نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه ۲ شهریور) در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در موافقت با برنامه‌های وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری، اظهار داشت: مجلس امروز در برهه‌ای حساس برای انتخاب و تصمیم‌گیری قرار گرفته و می‌طلبد در موضع‌گیری و تصمیم‌گیری گرفتار احساسات نشده و با منطق و عقلانیت در مورد آینده کشور و کسانی که سکان دار وزارتخانه‌ها می‌شوند تصمیم‌گیری کنیم.

وی افزود: آقای زلفی گل دارای تجربه در محیط دانشگاهی کلان و صاحب نام با روحیه‌ای تحول‌گرا است، کسی که آموزش عالی، دانشگاه و نیاز دانشگاه‌ها را به خوبی می‌شناسد و مفهوم علم و وزانت آن را درک کرده است.

وی با تاکید بر اینکه بی‌تردید توانمندی فناورانه موجب اقتدار دانشگاهی در حوزه دیپلماسی و اقتصاد می‌شود تصریح کرد: مجلس انقلابی خردمند با حمایت از اندیشمند فرهیخته این پیام را به جامعه دانشگاهی مخابره می‌کند که نگاه مجلس در مسیر اقتدار ملی است.

درخشان گفت: وزیر پیشنهادی وزارت علوم از جنس محرومیت بوده و آن را به خوبی می‌شناسد و برای برون رفت از آن برنامه دارد.

وی افزود: امروز بزرگ ترین چالش در دانشگاه، تولید علمی است که به فناوری منجر شود و این مهم به خوبی در برنامه‌های آقای زلفی گل تبیین شده است.

نماینده ایرانشهر در مجلس اظهار داشت: مقالات علمی آقای زلفی گل مورد استفاده بسیاری از فرهیختگان و دانشمندان دنیا قرار گرفته و در برخی مواقع تبدیل به اختراع شده است و این موضوع نشان دهنده ظرفیت نخبه علمی کشور است و می‌تواند سکاندار وزارت علوم باشد.

این خبر را هم ببینید:  مصوبه کمیسیون اجتماعی برای تخصیص 20 درصد از درآمدهای گمرکی واردات سیگار به اقشار ضعیف

درخشان افزود: جامعه علمی زلفی گل را به عنوان نخبه علمی تلقی کرده و جامعه فرهنگی وی را به عنوان فردی فرهنگ مدار می‌شناسد و این نشان دهنده جایگاه ویژه و خاص وی است.

وی گفت: وزیر پیشنهادی چالش‌های عمده تولید علم و جامعه دانشگاهی و ساختار دانشگاهی کشور را به خوبی شناخته و بی تردید شناخت مهم ترین گام برای برون رفت از چالش است.

نماینده ایرانشهر در مجلس تصریح کرد: آقای زلفی گل توانمندی پشتیبانی جامعه علمی کشور را به عنوان وزیر علوم دارد و همانطور که همکاران هم مطرح کردند انتخاب وی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم موج شادی در میان افراد مختلف و دانشگاهی کشور ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه زلفی گل هم چهره علمی و هم چهره انقلابی است، تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند نیروی انسانی توانمند، نخبه و مستعد کشور بزرگ ترین سرمایه این مملکت است، حال امروز که چهره ای وزین و دانشمند قرار است سکاندار وزارت علوم شود چگونه نمی‌تواند از پس این مسئولیت برآید مگر ممکن است فردی که مدارج علمی را به خوبی طی کرده و به این جایگاه رفیع رسیده توانایی مدیریت وزارتخانه را نداشته باشد مگر وزرای پیشین سابقه وزارت داشتند.

درخشان با بیان اینکه کارنامه علمی و اجرایی وزیر پیشنهادی علوم با وزرای پیشین باید مقایسه شود، اضافه کرد: مگر آقای زلفی گل سرباز و استاد نمونه بسیجی نظام نبودند لذا می تواند عهده دار این مسئولیت باشد.

نماینده ایرانشهر در مجلس خاطرنشان کرد: زلفی گل تنها شخصیتی است که دارای جوایز بین المللی ارزشمندی بوده از این رو باید به چنین شخصیت هایی افتخار کنیم امیدواریم در زمان وزارت ایشان شاهد تغییرات عمده باشیم.

این خبر را هم ببینید:  دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس: شنبه تعطیل نیست

انتهای پیام/ 


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *