رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  مواد مخدر اثر مستقیمی بر ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور دارد به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور در نشست تخصصی با مسؤولان و دست اندرکاران مبارزه با مواد مخدر گفت: در منطقه‌ای واقع شدیم که یکی از تولیدکنندگان مواد مخدر دنیا کنار ماست و با […]

به گزارش جامعه نیوز:

 مواد مخدر اثر مستقیمی بر ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور دارد

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور در نشست تخصصی با مسؤولان و دست اندرکاران مبارزه با مواد مخدر گفت: در منطقه‌ای واقع شدیم که یکی از تولیدکنندگان مواد مخدر دنیا کنار ماست و با حضور نیروهای غربی در افغانستان، تولید مواد مخدر آن کشور به بیش از ۹ هزار تن رسیده است.

وی افزود: در بخش قضایی و انتظامی سه وظیفه مهم «معتادان متجاهر»، «خرده فروشان» و «ضربه به بنیان‌های قاچاقچیان» وجود دارد که خلل در این حوزه‌ها، روند مبارزه مواد مخدر را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

معاون قضایی دادستان کل کشور ادامه داد: بنابر قانون، مدت نگهداری معتادان سه ماه است؛ در حالی که هیچ معتادی در طول این مدت به شرایط عادی و جامعه باز نمی‌گردد؛ لذا این قانون باید به دو سال تغییر یابد.

عمرانی ادامه داد: مواد مخدر تنها فرد مصرف کننده را درگیر نمی‌کند بلکه بیش از ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور را به صورت مستقیم درگیر می‌کند و ناهنجاری‌هایی مانند طلاق، کودک آزاری، همسر آزاری و بسیاری موارد دیگر ناشی از مواد مخدر هستند؛ پس اگر مصرف مواد مخدر کنترل شود، مسائل و آسیب‌های اجتماعی به حداقل می‌رسد.

وی اظهار امیدواری کرد که مجلس جدید اهتمام ویژه‌ای به این امر داشته باشد؛ چرا که این آتشی است که اگر فراگیر شود دامن همه را می‌گیرد.

معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: قانون باید پویا باشد؛ همانطور که جرایم پویا هستند؛ پس اگر قانون حامی نباشد به منزله بدون سلاح رفتن رزمنده به جنگ با دشمن است.

این خبر را هم ببینید:  وزارت خارجه و بانک مرکزی برای تسهیل و تسریع تبادلات تجاری ایران اقدام کنند

عمرانی گفت: اگر علاوه بر مسؤولان، مردم و خانواده‌ها در این عرصه، مشارکت نکنند، این مبارزه به لحاظ ساختاری موفق نخواهد بود.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها