پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
«من از گاوی که لگد می‌زند می‌ترسم» به بازار کتاب می‌آید - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

«من از گاوی که لگد می‌زند می‌ترسم» به بازار کتاب می‌آید

به گزارش جامعه نیوز:

«من از گاوی که لگد می‌زند می‌ترسم» به بازار کتاب می‌آید

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، «من از گاوی که لگد می‌زند می‌ترسم» عنوان جدیدترین  اثر داستانی حامد اشتری است. این مجموعه داستان به تازگی توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده و به زودی به بازار نشر عرضه خواهد شد.

بر اساس این گزارش، داستان‌های اثر جدید «اشتری» دارای ارتباط مضمونی با یکدیگر بوده و در قالبی دراماتیک هویت انسان ایرانی را مورد ژرف نگری قرار می‌دهد. آدم‌های این مجموعه داستان گاهی می‌دوند٬ گاهی کار می‌کنند و عرق می‌ریزند٬ گاهی در راه آرمان خود لگد می‌خورند و گاه می‌میرند. عده‌ای در دنیای این کتاب خود را گم کرده‌اند و دیگرانی هم به دنبال «اصل» خود می‌گردند.

13990402000104 Test NewPhotoFree - «من از گاوی که لگد می‌زند می‌ترسم» به بازار کتاب می‌آید

این مجموعه داستان در عین قصه‌گویی پر از نماد و نشانه بوده و می‌کوشد در ورای هر ماجرا نیشتری هم به اطوار دنیای مدرن و آدابش بزند. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم : 

«باز هم خودش را به من رساند. شاید فکر می‌کرد من حرف‌هایش را بهتر می‌فهمم.
ـ ولی برای من اهمیت ندارد عقب بیفتم… اصلاً کجا قرار است بروند که عقب افتادن مهم باشد… چرا هیچ‌کدامتان فکر نمی‌کنید آخر؟ خود تو؟ مادرت را می‌شناسی؟ از چه کسی شیر خورده‌ای؟
بعد آرام با خودش زمزمه کرد:
«هر کو نکند فهمی زین کلک خیال‌انگیز
نقشش به حرام ار خود صورتگر چین باشد»

سرعتم را کم کردم. یک لحظه به خودم آمدم. راستی من برای چه می‌دویدم. مادرم؟؟ راست می‌گفت. چرا چهره‌اش را به خاطر نمی‌آوردم… حالا که سرعتم کم شده بود صورت مبهمی در ذهنم نقش‌بست. همه‌اش که نه… تنها گیسوان بلندش در خاطرم می‌آمد.»

این خبر را هم ببینید:  برگزاری جلسه هماهنگی فعالیت‌های قرآنی دانشگاه‌ها | لزوم توجه به محتوا در تمامی بخش‌های جشنواره‌های قرآنی دانشگاهیان

انتهای پیام/