پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
منتخب اشعار شاعران نوجوان کانون منتشر شد - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

منتخب اشعار شاعران نوجوان کانون منتشر شد

به گزارش جامعه نیوز:

منتخب اشعار شاعران نوجوان کانون منتشر شد

13990404000184 Test NewPhotoFree - منتخب اشعار شاعران نوجوان کانون منتشر شد

به گزارش خبرگزاری فارس، این کتاب مشتمل بر آثاری در قالب‌های شعری مختلف است که از سوی اعضای برگزیده انجمن‌های شعر کانون سروده شده‌ است.

بر اساس این خبر، ۹۰ انجمن شعر و داستان در مراکز کانون‌ سراسر کشور فعالیت دارند و ۲هزار نوجوان و جوان در جلسه‌های خوانش و نقد شعر و داستان این انجمن‌ها که به صورت ماهانه یا فصلی برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند.

بر همین اساس از سال ۹۷ آثار این اعضا در مهرواره‌ای با عنوان «شعر آفرینش» ارائه می‌شود و در اختیار دوست‌داران شعر قرار می‌گیرد. هم‌اینک نیز از بین ۱۷۰۰ شعر از ۱۰۰۰ نوجوان، آثار ۹۰ شاعر بدون رتبه‌بندی در این کتاب خواندنی شده‌است.

با فصل‌بندی این کتاب، علاقه‌مندان می‌توانند اشعاری در سبک‌های کلاسیک و آزاد را بخوانند، ضمن آنکه آثار شاعران طنزپرداز نوجوان بخش دیگری از این کتاب است.

انسیه موسویان مدیر آفرینش‌های ادبی و هنری کانون پرورش فکری در مقدمه این کتاب عنوان کرده است: «سروده‌های اعضا در این دوره، از قوت و کیفیت قابل تاملی برخوردار بود. آن‌ها در شعرهایشان از مهر و دوستی نوشتند، از دغدغه‌ها و دل‌مشغولی‌های نوجوانانه‌ی خود گفتند و از آرزوهایشان برای فردا سرودند. طنز، تغزل و انتقاد در سروده‌های آن‌ها به هم آمیخته است. این تکثر، تنوع و گونه‌گونی زیبا را باید به فال نیک گرفت.»

در شعر «سنجابک» اثر سوگند رحیم از کانون استان ایلام می‌خوانیم: «نوبت به او رسید/ اره برقی از کار افتاد/ خندید از لابه‌لای درختان بلند بلوط/ سنجابک دم قرمز»

یادآوری می‌شود مرحله پایانی دومین مهرواره شعر آفرینش که قرار بود اسفند سال ۹۸ برگزار شود به دلیل شیوع بیماری کرونا برگزار نشد، اما هم‌اینک آثار این نوجوانان شاعر با توزیع در تمام فروشگاه‌های محصولات فرهنگی و فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور قابل دسترس است.

این خبر را هم ببینید:  آیت‌الله رئیسی انتصاب رئیس جدید سازمان صدا و سیما را تبریک گفت

این مجموعه که با دبیری انسیه موسویان و همکاری فرزانه رحمانی و حسین تولایی منتشر شده، با قیمت ۲۵هزار تومان مناسب گروه سنی ۱۵ سال به بالا (نوجوان) است.

انتهای پیام/