پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
مناطق جولان شبکه نفوذ توسط جوانان انقلابی ناامن می‌شود - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

مناطق جولان شبکه نفوذ توسط جوانان انقلابی ناامن می‌شود

به گزارش جامعه نیوز:

 مناطق جولان شبکه نفوذ توسط جوانان انقلابی ناامن می‌شود

آرش پاک اندیش مدرس دانشگاه و عضو اندیشکده اسرا  در گفت وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: ما امروز با یک شبکه نفوذ مواجه هستیم که از طریق هویت سازی و تثبیت موقعیت با رخنه در سیستم به دنبال ایجاد اختلال سیستماتیک و حذف انقلابیون اصیل و مومن است. نفوذی ها در برابر کسی که از اصالت‌ها و بینات انقلاب سخن بگوید بصورت موریانه ای عمل نموده و با اتهام تندروی در صدد حذفش بر می آیند.

وی افزود: حضرت علی(ع) درباره شخصیت منافق می‌فرمایند: « از دشمن مخفی بیش از دشمن آشکار بر حذر باش.» اصولا خصوصیت اصلی شخصیت منافق همان تردید در انتخاب ایمان و کفر است که نشانه ترسو بودن و عدم اعتماد به نفس اوست که درباره منافقان هر عصری جاری است.

پاک اندیش گفت: بحث نفوذ و استحاله به عنوان دو راهبرد اساسی نظام سلطه در برابر قدرت روزافزون نظام اسلامی مورد توجه اندیشکده ها و مراکز تصمیم سازی و تصمیم گیری استکبار قرار دارد و استراتژیست های غربی تمام توان خود را برای به ثمر نشاندن پروژه نفوذ و استحاله فکری و فرهنگی نظام اسلامی به کار گرفته اند.

مولف کتاب کروبی در مدار سقوط افزود: دشمن از طریق عملیات روانی و نفوذ در بدنه تصمیم سازی و تصمیم گیری از طریق عناصر فرصت طلب، به دنبال از میدان خارج کردن جوانان انقلابی است تا موتور محرکه انقلاب از کار بیفتد.

وی گفت: همچنان که رهبر معظم انقلاب نیز درباره نفوذ فرمودند : ” امروز نفوذ دشمن یکی از تهدیدهای بزرگ است برای این کشور؛ دنبال نفوذند. نفوذ یعنی چه؟ نفوذ اقتصادی ممکن است، که البتّه کم‌اهمّیّت‌ترین آن نفوذ اقتصادی است؛ و ممکن است که جزو کم‌اهمّیّت‌ترین [هم‌] نفوذ امنیّتی باشد. نفوذ امنیّتی چیز کوچکی نیست، امّا در مقابل نفوذ فکری و فرهنگی و سیاسی، کم‌اهمّیّت است.” (بیانات در دیدار فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامى ۱۳۹۴/۰۶/۲۵) ‎دانشگاهیان و نخبگان از جمله اقشاری هستند که به دلیل نقش و تاثیری که در جامعه دارند، همواره هدف اساسی جنگ نرم از سوی دشمن به حساب می آیند.

این خبر را هم ببینید:  آقایان چگونه با سابقه‌ای که دارند دم از مذاکره مجدد می‌زنند؟/ برجام دیگر وجود خارجی ندارد

این مدرس دانشگاه افزود: رهبری در سال های اخیر به مسئولان و دست اندرکاران تاکید کرده اند که نیروهای وفادار به انقلاب باید مورد حمایت قرار بگیرند. تخطئه کسانی که بر نگاه درست و ارزش ها پافشاری می کنند مکمل نفوذ جریانی است که رهبر انقلاب همواره در این خصوص هشدار داده اند. در واقع اگر جوانان انقلابی از میدان خارج شوند موتور محرکه انقلاب از کار خواهد افتاد.

وی گفت: با اندکی دقت در سند براندازی نظام اسلامی که به دستور امریکا و مدیر مرکز اکثریت ایرانیان ساکن امریکا برای براندازی در استریت ژورنال چاپ شد، می توان به برنامه ریزی دشمن برای نفوذ در لایه های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و مدیریتی پی برد.

پاک‌اندیش افزود: رهبر انقلاب در دیدار ۲۹ فروردین ۹۷ خود با مسؤولان و کارکنان وزارت اطلاعات به تقابل جدید امنیتی و اطلاعاتی دشمن با نظام اسلامی اشاره کرده و فرمودند: « یکی از محورهای مهم و اصلی این جنگ، «نفوذ و تأثیرگذاری بر نظام محاسباتی مسؤولان» و «تغییر باورهای مردم» است که در این جنگ، علاوه بر دفاع و بستن نفوذگاه‌ها، باید تهاجم نیز انجام، و از هرگونه غفلت و ساده‌اندیشی جداً پرهیز شود.» لذا بایستی با حساسیتی ویژه نسبت به پروژه نفوذ برخورد کرد و مناطق جولان فرصت طلبان و جریان نفاق جدید که از زیرشاخه های جریان نفوذ محسوب می شوند از سوی نهادهای ذی ربط ناامن شود.

انتهای پیام/